Today's Deals
Help Guides
Download App
Redken
Thermal Spray Heat Protection Up To 230 C250 ml
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£25.50
£10.20 per 100ml
VISIT
Ebay
£37.93
£15.17 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£23.62
Highest
£31.50
£25.50
Supermarket Alternatives
Boots
Heat Defence Spray 125ml
£3.00
£2.40 per 100ml
Superdrug
Hairspray Ultra Firm Hold 300ml
£2.00
£0.67 per 100ml
Reviews
2.5
2 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Redken
125ml
Redken
Quick Blowout Accelerated Blowdry Spray
3
£22.00
£17.60 per 100ml
250ml
Redken
Extreme Play Safe 230 Heat Protection Leave-In Treatment
2
£25.20
£10.08 per 100ml
250ml
Redken
Acidic Bonding Curls Leave-In Treatment For Damaged Curly & Coily Hair
18
£24.91
£9.96 per 100ml
150ml
Redken
One United Multi-Benefit Treatment Spray Increases Manageability and Protection
48
£20.40
£13.60 per 100ml
250ml
Redken
Hydrating Curl Cream For Curly & Coily Hair Up To 72-Hour Defining Cream250 ml
24
£23.96
£9.58 per 100ml
250ml
Redken
Sculpting Curl Gel For Curly & Coily Hair Up To 72-Hour Strong Holding Gel250 ml
24
£15.96
£6.38 per 100ml
Related Products
Jerome Russell
Heat Protection For Straight Hair
3
£6.99
Jerome Russell
Bstyled Freeze & Gloss Spray
£6.99
250ml
Schwarzkopf
Styling Caring Hairspray
9
£3.00
£1.20 per 100ml
150ml
Schwarzkopf
Styling Caring Protect & Repair Spray
£3.00
£2.00 per 100ml
250ml
Schwarzkopf
Styling Protection Spray
182
£2.99
£1.20 per 100ml
200ml
Umberto Giannini
Stand The Heat Protection Spray200 ml
16
£6.46
£3.23 per 100ml
200ml
Schwarzkopf
Guardian Angel Heat Protect Spray
55
£4.47
£2.24 per 100ml
250ml
Beauty Works
Heat Protection Spray250 ml
6
£11.99
£4.80 per 100ml
125ml
BONDIBOOST
Heat Protect Spray
191
£22.30
£17.84 per 100ml
200ml
TIGI
Bed Head By No Fry Zone Heat Protect Spray200 ml
£10.97
£5.49 per 100ml
Related Searches
Hair Sprays
Spray Bottles
Sprays
Hair Mists