Today's Deals
Help Guides
Download App
Aashirvaad
Whole Wheat Flour with Multigrains 5 kg
5kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£10.00
£0.20 per 100g
VISIT
Asda
£13.47
£0.27 per 100g
VISIT
Ebay
£16.99
£0.34 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£4.40
Highest
£10.00
£10.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Medium Chapatti Flour 5kg
£4.75
£0.10 per 100g
Waitrose
Waitrose Seeded Wholemeal Bread Flour
£2.65
Sainsbury's
Strong Brown Flour 1.5kg
£1.60
£0.11 per 100g
Good to know
Made with 6 Natural Grains
Provides wholesome nutrition
Absorbs more water than regular whole wheat flour
Results in Smooth, Soft & Great Tasting chapattis
Provides Dietary Fiber to maintain healthy digestion
No Added Preservatives
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.0
3 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Aashirvaad
5kg
Aashirvaad
Whole Wheat Atta
£6.00
£0.12 per 100g
Aashirvaad
Whole Wheat Flour
4
£14.00
Related Products
1kg
Doves Farm
Organic Wholemeal Spelt Flour
24
£2.25
£0.23 per 100g
5kg
Elephant Atta
Chakki Gold Chapatti Flour
41
£6.00
£0.12 per 100g
1.5kg
Elephant Atta
Chakki Gold Whole Wheat Chapatti Flour
32
£3.25
£0.22 per 100g
326g
Old El Paso
Super Soft Whole Wheat Tortillas
11
£2.15
£0.08 per 100g
10kg
Elephant Atta
Wholemeal Chapatti Flour
8
£12.48
£0.12 per 100g
10kg
Elephant Atta
Chakki Gold Whole Wheat Chapatti Flour
30
£17.00
£0.17 per 100g
Pets at Home
Waterproof Training Line With Storage Bag Dog Blue 5 Metre
£14.00
Benefit
Beauty Star Cinema Bestsellers 5-Piece Makeup Gift Set With Limited Edition Bag
£58.50
7kg
Whiskas
Dry Kitten Food With Chicken
£18.19
£0.26 per 100g
1.8kg
Wellness CORE
Complete Senior Dry Dog Food Turkey With Chicken
£14.29
£0.79 per 100g
Related Searches
Flours
Attas