Today's Deals
Help Guides
Download App
Absolut
Citron Lemon Flavoured Swedish Vodka
70cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£19.50
£2.79 per 100ml
VISIT
Tesco
£23.00
£3.29 per 100ml
VISIT
Ebay
£31.86
£37.46
£4.55 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Absolut prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£19.50
Usually
£31.86
Highest
£37.46
£19.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Imperial Vodka 70cl
£13.50
£1.93 per 100ml
Sainsbury's
Pure French Grain Vodka 70cl
£23.00
£3.29 per 100ml
Good to know
Free from
Added Sugar
Absolut Citron is a citrus vodka
It is made from natural ingredients
It does not contain added sugar
It has a distinct, well-balanced citrus flavour with a hint of sweetness
It can be enjoyed neat, on the rocks or added to drinks and cocktails
It can be served with tonic or lemonade and garnished with a slice of fresh lime
see more
Reviews
5.0
8 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Absolut
1l
Absolut
Blue Original Swedish Vodka
130
£20.00
£2.00 per 100ml
70cl
Absolut
Vanilia Vanilla Flavoured Swedish Vodka
76
£16.47
£2.35 per 100ml
Absolut
Peach Vodka
9
£22.70
70cl
Absolut
Passionfruit Flavored Swedish Vodka
29
£19.50
£2.79 per 100ml
70cl
Absolut
Raspberri Raspberry Flavoured Swedish Vodka
138
£22.37
£3.20 per 100ml
70cl
Absolut
Wild Berri Berry Flavoured Swedish Vodka
11
£19.50
£2.79 per 100ml
70cl
Absolut
Blue Original Swedish Vodka Bottle
35
£18.50
£2.64 per 100ml
35cl
Absolut
Vodka
107
£11.75
£3.36 per 100ml
70cl
Absolut
Tabasco
3
£22.70
£3.24 per 100ml
1l
Absolut
Vanilia Flavoured Vodka
8
£30.00
£3.00 per 100ml
Related Products
70cl
Grey Goose
Le Citron Premium Flavoured Vodka Bottle
70
£40.50
£5.79 per 100ml
500ml
Lubelska
Lemon Vodka 25%
1
£13.00
£2.60 per 100ml
35cl
Grey Goose
Vodka
85
£18.00
£5.14 per 100ml
Sainsbury's
Premium French Citron Vodka
£23.00
700ml
Grey Goose
Premium Vodka L'Original
277
£39.78
£5.68 per 100ml
Bombay Sapphire
Bombay Citron Presse Distilled Lemon Gin
134
£20.00
Stolichnaya
Stoli Premium Vodka
£30.50
70cl
Thunder
Toffee Vodka
15
£23.75
£3.39 per 100ml
70cl
J.J Whitley
Artisanal Vodka
24
£16.00
£2.29 per 100ml
70cl
Zubrowka
Biala Original Vodka
£17.95
£2.56 per 100ml
Related Searches
Absolut
Vodkas
Alcohols
Spirits