Today's Deals
Help Guides
Download App
Arkive
A Kind Of Floral Hair And Body Fragrance
50ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£21.97
£43.94 per 100ml
VISIT
Boots
£30.00
£60.00 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Introducing A Kind of Floral, a fragrance that merges subtle blossoms with the comfort of a warm hug.
Notes of pink pepper, white peach, and lemon create a vibrant and refreshing sweetness.
Delicate orris, tuberose, and orange flower bloom into sophisticated grounding notes of musk and sandalwood.
Infused with Baobab Oil.
Head Notes: Pink pepper, White peach, Lemon winter
Heart Notes: Orris, Jasmin, Tuberose, Orange flower, Kashmir fusion
Grounding Notes: Vanilla, Musks, Sandalwood, Labdanum
see more
Reviews
4.6
27 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Arkive
50ml
Arkive
Future Bloom Hair And Skin Fragrance
28
£19.99
£39.98 per 100ml
50ml
Arkive
Decorated Woods Hair And Skin Fragrance Edp
18
£25.00
£50.00 per 100ml
50ml
Arkive
No One Elsie Hair And Skin Fragrance
28
£24.00
£48.00 per 100ml
10ml
Arkive
Hair And Skin Fragrance Collection
4
£25.00
£62.50 per 100ml
200ml
Arkive
The Body Hybrid Mousse200 ml
75
£7.42
£3.71 per 100ml
Arkive
The Shine And Scent Edit
£15.00
180ml
Arkive
The Future Youth Treatment Mask
18
£9.97
£5.54 per 100ml
Related Products
225ml
Simple
Kind to Skin Hypoallergenic Hair & Body Wash Kids
19
£1.25
£0.56 per 100ml
100ml
NUXE
Sensual Era Hair And Body Mist
£25.00
£25.00 per 100ml
100ml
NUXE
Sunset Bliss Hair And Body Mist
£22.95
£22.95 per 100ml
236ml
Adidas
Vibes Fragrance Hair & Body Mist Happy Feels
743
£13.00
£5.51 per 100ml
90ml
Amika
Aura Hair And Body Mist
£26.00
£28.89 per 100ml
100ml
Lancome
O Cool Juicy Hair & Body Mist
£25.28
£25.28 per 100ml
Rimmel
Omg Slip Stick 100 One Of A Kind
£7.98
100ml
NUXE
Happy In Pink Hair And Body Mist
£19.95
£19.95 per 100ml
Kylie Minogue
Darling
£7.79
50ml
Rituals
The Ritual Of Karma Lotus Flower & White Tea Hair And Body Mist
51
£24.00
£48.00 per 100ml
Related Searches
Arkive