Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Blanched Almonds
150g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.48
£1.65 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.48
Usually
£5.00
£2.48
Supermarket Alternatives
Tesco
Almonds 200g
£2.25
£1.13 per 100g
Waitrose
Waitrose Blanched Whole Almonds
£1.90
Sainsbury's
Almonds Chopped 100g
£1.90
£1.90 per 100g
Asda
Flaked Almonds 150g
£1.79
£1.19 per 100g
Morrisons
Roasted Almonds 150g
£2.75
£1.83 per 100g
see more
Good to know
Contributes to growth and maintenance of muscle mass
Contributes to maintenance of normal bones
Source of protein
High in Vitamin E
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.6
15 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
200g
ASDA
Almonds
87
£1.98
£0.99 per 100g
180g
ASDA
Almonds
34
£1.83
£1.02 per 100g
60g
ASDA
Almonds
2
£1.00
£1.67 per 100g
150g
ASDA
Flaked Almonds
58
£1.79
£1.19 per 100g
150g
ASDA
Ground Almonds
59
£1.71
£1.14 per 100g
200g
ASDA
Roasted & Salted Almonds
23
£2.50
£1.25 per 100g
60g
ASDA
Almonds Walnuts Cashews & Hazelnuts Nut Selection
4
£1.00
£1.67 per 100g
3l
ASDA
Sunflower Oil
213
£4.45
£0.15 per 100ml
5.2g, 52g
ASDA
Ristretto Coffee Pods
39
£1.98
£3.81 per 100g
160g
ASDA
Tender & Crisp Mangetout
115
£1.00
£0.63 per 100g
Related Products
100g
Sainsbury's
Almonds Blanched
18
£1.85
£1.85 per 100g
100g
Tesco
Whole Blanched Almonds
41
£1.80
£1.80 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Blanched Whole Almonds
30
£1.90
100g
Sainsbury's
Blanched Hazelnuts
14
£2.50
£2.50 per 100g
100g
Tesco
Whole Blanched Hazelnuts
18
£2.50
£2.50 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Blanched Hazelnuts
30
£3.70
250g
Fudco
Whole Almonds
17
£2.75
£1.10 per 100g
500g
Fudco
Almonds
17
£7.40
£1.48 per 100g
Whitworths
Almonds
£2.20
Waitrose Ltd
Waitrose Duchy Organic Blanched Peanuts
39
£2.85
Related Searches
ASDA
Almonds
Nuts
Almond Flours