Today's Deals
Help Guides
Download App
Exceptional by ASDA
Black Tiger Prawns
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£5.50
£5.98
£2.75 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Exceptional by ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.20
Highest
£5.98
£5.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Jumbo Raw King Prawns 240g
£5.50
£2.29 per 100g
Asda
Raw & Peeled King Prawns
£3.07
Morrisons
Raw Peeled King Prawns
£5.50
Waitrose
Waitrose Garlic & Chilli King Prawns
£4.00
Iceland
Iceland Cooked & Peeled Large King Prawns 240g
£6.33
£2.64 per 100g
Sainsbury's
Frozen Large Raw Peeled King Prawns ASC 180g
£2.64
£1.47 per 100g
see more
Good to know
Sourced from south Vietnam
Split down the back
Easy to peel
Frozen to lock in flavour
A passion for quality
Frozen within 24 hours
Shell-on & raw
Responsibly farmed
Sweet & succulent
see more
Reviews
4.2
14 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Exceptional by ASDA
150g
Exceptional by ASDA
Cooked & Peeled Cold Water Prawns
10
£4.25
£2.83 per 100g
150g
Exceptional by ASDA
Cooked & Peeled Jumbo King Prawns
34
£3.50
£2.33 per 100g
160g
Exceptional by ASDA
Raw & Peeled Jumbo King Prawns
10
£3.64
£2.28 per 100g
200g
Exceptional by ASDA
Raw & Hand-Peeled Jumbo King Prawns
107
£3.75
£1.88 per 100g
200g
Exceptional by ASDA
Cooked & Hand-Peeled Jumbo King Prawns
162
£3.75
£1.88 per 100g
120g
Exceptional by ASDA
Italian Black Olive Breadsticks
£2.00
£1.67 per 100g
Exceptional by ASDA
Brisling Sardines with Lemon Dill and Black Pepper
£1.20
667g
Exceptional by ASDA
10 Cumberland Pork Sausages with Cracked Black Pepper
38
£4.40
£0.66 per 100g
Exceptional by ASDA
Hot Smoked Mackerel Fillets with Black Pepper in Rapeseed Oil
£3.09
375g
Exceptional by ASDA
12 Cumberland Pork Chipolata Sausages with Cracked Black Pepper
29
£3.17
£0.85 per 100g
Related Products
200g
Crown Farms
Raw Black Tiger King Prawns
15
£4.25
£2.13 per 100g
Morrisons The Best
Tempura Black Tiger King Prawns
£6.00
150g
Morrisons The Best
Madagascan Tiger Prawns
1
£4.35
£2.90 per 100g
150g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Large Black Tiger Prawns ASC Taste the Difference
15
£4.95
£3.30 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 Keralan Inspired Tiger Prawns
3
£4.50
Waitrose Ltd
No.1 Cooked & Peeled Madagascan Tiger Prawns
45
£7.50
600g
Warburtons
Tiger Bloom White Bread
152
£1.65
£0.28 per 100g
132g
Whitby Seafoods
Breaded Prawns
3
£1.30
£0.98 per 100g
Tesco
Tiger Rolls
75
£1.15
£0.19 each
Tesco
Tiger Baton
87
£0.80
Related Searches
Prawns
King Prawns
Seafoods