Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Flavoursome 6 Thick Cut Smoked Back Bacon Rashers
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.64
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.64
Usually
£1.89
£1.64
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Smoked Thick Cut Back Bacon Rashers 300g
£1.49
£0.08 per 100g
Tesco
Smoked Thick Cut Back Bacon 300g
£1.65
£0.55 per 100g
Iceland
6 Rashers (Approx.) Smoked Thick Cut Back Bacon 300g
£2.00
£0.67 per 100g
Asda
Flavoursome 12 Thick Cut Smoked Back Bacon Rashers 500g
£2.65
£0.53 per 100g
Waitrose
Duchy 6 Organic Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
£5.80
Morrisons
The Best Dry Cured 8 Smoked Back Bacon
£3.25
see more
Good to know
#10 in Bacon Rashers
Quality checked
Hand selected and trimmed prime cuts
No artificial colours or flavours
Created for taste and flavour
Flavoursome
see more
Reviews
4.2
122 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
ASDA
Flavoursome 12 Thick Cut Smoked Back Bacon Rashers
117
£2.65
£0.53 per 100g
ASDA
6 Thick Cut Unsmoked Back Bacon Rashers
175
£1.64
ASDA
Flavoursome 10 Smoked Back Bacon Rashers
302
£1.64
ASDA
Flavoursome 16 Smoked Back Bacon Rashers
99
£2.65
£0.53 per 100g
ASDA
Delicious 12 Thick Cut Unsmoked Back Bacon Rashers
111
£2.65
£0.53 per 100g
ASDA
6 Smoked Back Bacon Rashers Made Without Nitrites
25
£3.23
£1.35 per 100g
ASDA
Flavoursome Lean Smoked Diced Bacon
59
£2.97
£0.96 per 100g
ASDA
6 Unsmoked Back Bacon Rashers Made Without Nitrites
19
£3.23
£1.35 per 100g
ASDA
Smoked Bacon Rashers
64
£2.94
£4.90 per 100g
ASDA
Flavoursome 10 Smoked Reduced Fat Bacon Medallions
115
£2.74
£0.91 per 100g
Related Products
Sainsbury's
Smoked Thick Cut Back Bacon Rashers
119
£1.49
£0.08 per 100g
Exceptional by ASDA
Exceptional 6 Oak Smoked Back Bacon Rashers Thick Cut
19
£3.63
£1.51 per 100g
Exceptional by ASDA
Exceptional 6 Unsmoked Back Bacon Rashers Thick Cut
17
£3.63
£1.51 per 100g
Iceland
6 Rashers (Approx.) Smoked Thick Cut Back Bacon
89
£2.00
£0.67 per 100g
Sainsbury's
Unsmoked Thick Cut Back Bacon Rashers
143
£1.49
£0.08 per 100g
Finnebrogue
Better Naked Smoked Back Bacon Rashers
163
£3.75
£0.31 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Thick Cut Back Bacon Rashers Air Dried Smoked Taste the Difference
20
£4.55
£0.25 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose 6 Extra Thick Cut Unsmoked Dry Cured Back Bacon Rashers
594
£4.25
Richmond
8 Unsmoked Bacon Rashers
67
£2.37
£0.85 per 100g
The Jolly Hog
Smoked Dry Cured Back Bacon
55
£3.60
£1.80 per 100g
Related Searches
ASDA
Bacons