Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Red Fruits Special Flakes
375g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.00
£0.53 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.85
Usually
£2.25
£2.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Special Flakes with Red Fruits 375g
£2.05
£0.55 per 100g
Tesco
Low Fat Red Fruit Special Flakes 375g
£2.00
£0.53 per 100g
Asda
Special Flakes 300g
£2.08
£0.69 per 100g
Morrisons
Frosted Flakes Cereal 500g
£1.75
£0.35 per 100g
Good to know
Sprinkle blueberries or raspberries on breakfast for a burst of flavor
High in iron
Low in fat
Source of fiber
High in vitamin D
No artificial colors, flavors, or hydrogenated fat
Suitable for vegans
see more
Reviews
4.4
151 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
500g
ASDA
Special Flakes
97
£2.00
£0.40 per 100g
1kg
ASDA
Bran Flakes
205
£2.00
£0.20 per 100g
500g
ASDA
Corn Flakes
163
£1.15
£0.23 per 100g
500g
ASDA
Frosted Flakes
157
£1.15
£0.23 per 100g
500g
ASDA
Summer Fruits
186
£2.96
£0.59 per 100g
400g
ASDA
Special Fried Rice
78
£3.85
£0.96 per 100g
440ml
ASDA
Cider Dark Fruits
31
£4.91
£0.28 per 100ml
500g
ASDA
Honey Nut Corn Flakes
224
£1.15
£0.23 per 100g
40g
ASDA
Cook Chipotle Chilli Flakes
18
£1.00
£2.50 per 100g
30g
ASDA
Cook Ancho Chilli Flakes
5
£1.00
£3.33 per 100g
Related Products
375g
Sainsbury's
Special Flakes with Red Fruits
34
£2.05
£0.55 per 100g
Waitrose Ltd
Special Flakes & Red Fruits
53
£2.15
375g
Tesco
Low Fat Red Fruit Special Flakes
118
£2.00
£0.53 per 100g
500g
Sainsbury's
Special Flakes
60
£2.00
£0.40 per 100g
Morrisons
Special Flakes
16
£1.95
300g
ASDA Free From
Special Flakes
60
£2.08
£0.69 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Special Flakes
39
£2.20
500g
Tesco
Low Fat Special Flakes Cereal
138
£2.00
£0.40 per 100g
136g
Muller
Corner Mixed Red Fruits & Blackberry Yogurts
151
£3.78
£0.46 per 100g
Bart
Red Bell Pepper Flakes
2
£2.50
Related Searches
ASDA
Cornflakes
Cereals