Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Seasoned Potato Wedges
750g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.62
£0.22 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.60
Highest
£1.65
£1.62
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Lightly Spiced Wedges 900g
£2.40
£0.27 per 100g
Iceland
Ridiculously Crispy Seasoned Potato Wedges 900g
£3.16
£0.35 per 100g
Tesco
Spicy Potato Wedges 750g
£1.80
£0.24 per 100g
Good to know
Oven cook in 20 minutes from frozen
Lovingly tumbled in secret spicy seasoning
No artificial colours, flavours or hydrogenated fat
Suitable for vegetarians
Reviews
4.4
264 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
300g
ASDA
Spicy Potato Wedges
2
£3.00
£1.00 per 100g
500g
ASDA
Seasoned Sweet Potato Fries
159
£2.20
£0.44 per 100g
ASDA
Crispy & Seasoned Sweet Potato Fries
£1.93
750g
ASDA
Seasoned French Fries
161
£2.20
£0.29 per 100g
750g
ASDA
Seasoned Curly Fries
194
£2.20
£0.29 per 100g
ASDA
Flavourful Seasoned Lamb Grillsteaks
80
£3.97
ASDA
12 Seasoned Pork Meatballs
£2.97
400g
ASDA
Classic Seasoned Pork Sausage Meat
84
£2.74
£0.69 per 100g
ASDA
Seasoned Southern Fried Chicken Thighs & Drumsticks
133
£4.17
276g
ASDA
Potato Croquettes
142
£1.32
£0.48 per 100g
Related Products
800g
Slimming World
Seasoned Potato Wedges
13
£4.31
£0.54 per 100g
900g
Iceland
Ridiculously Crispy Seasoned Potato Wedges
9
£3.16
£0.35 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Frozen Seasoned Potato Wedges
62
£1.95
300g
Sainsbury's
Takeaway Seasoned Wedges
£3.50
£1.17 per 100g
500g
Tesco
Potato Wedges
94
£1.50
£0.30 per 100g
Marmite
Potato Wedges
10
£3.50
650g
McCain
Lightly Spiced Potato Wedges Frozen
142
£1.37
£0.21 per 100g
750g
Tesco
Spicy Potato Wedges
89
£1.80
£0.24 per 100g
230g
Co-op
Spicy Potato Wedges
£2.50
£1.09 per 100g
700g
Birds Eye
Crispy Potato Wedges
32
£2.50
£0.36 per 100g
Related Searches
ASDA
Potatoes
Potato Wedges