Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Walnut Pieces
150g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.07
£1.38 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.30
Highest
£2.07
£2.07
Supermarket Alternatives
Tesco
Walnut Pieces 250g
£3.50
£1.40 per 100g
Waitrose
Waitrose Walnut Pieces
£3.10
Sainsbury's
Shelled Walnuts 300g
£3.60
£1.20 per 100g
Asda
Walnuts 150g
£1.78
£1.19 per 100g
Good to know
#11 in Walnuts
Vitamin E helps protect cells from oxidative stress
Source of Vitamin E and fibre
Suitable for vegetarians
Reviews
4.5
46 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
250ml
ASDA
Cook Walnut Oil
17
£2.00
£0.80 per 100ml
ASDA
Dark Chocolate with Italian Orange Pieces
£2.30
110g
ASDA
Chicken & Mushroom Flavour Pasta & Sauce
38
£0.64
£0.58 per 100g
110g
ASDA
Cured Chorizo
52
£1.25
£1.14 per 100g
ASDA
Seasoned Southern Fried Chicken Thighs & Drumsticks
133
£4.17
750g
ASDA
50 Party Cocktail Sausage Rolls
94
£2.00
£0.27 per 100g
300g
ASDA
10 Party Mini Steak & Gravy Lattices
20
£2.50
£0.83 per 100g
300g
ASDA
12 Pigs in Blankets
77
£3.50
£1.17 per 100g
100g
ASDA
Earthy & Peppery Turmeric
14
£1.26
£1.26 per 100g
175g
ASDA
German Cambozola
21
£3.00
£1.71 per 100g
Related Products
100g
Tesco Organic
Walnut Pieces
19
£3.10
£3.10 per 100g
250g
Tesco
Walnut Pieces
41
£3.50
£1.40 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Walnut Pieces
120
£3.10
700g
Natco
Walnut Halves
1
£10.00
£1.43 per 100g
THE FOODIE MARKET
Walnut Halves
£1.65
HOLLY LANE
Walnut Cake
£1.29
100g
Co-op
Walnut Halves
£2.60
£2.60 per 100g
250g
Tesco
Walnut Halves
53
£2.75
£1.10 per 100g
500g
Natco
Walnut Halves
3
£6.47
£1.29 per 100g
Tesco
Walnut Oil
10
£2.00
Related Searches
ASDA