Today's Deals
Help Guides
Download App
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Exfoliating Shampoo Light
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£33.00
£13.20 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Exfoliates with wintergreen-derived salicylic acid
Removes oil and environmental residues
Creates a light, frothy lather
Rinses clean to leave hair shiny
Helps thicken the look of strands
95% naturally derived
Vegan
Leaping Bunny Approved
Dermatologist evaluated
Reduction in hair fall due to breakage by 77%
see more
Reviews
5.0
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Avene
200ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Exfoliating Shampoo Rich200 ml
£33.00
£16.50 per 100ml
150ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Thickening Styling Foam
2
£31.00
£20.67 per 100ml
50ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Revitalizing Scalp Serum
1
£60.00
£120.00 per 100ml
200ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Thickening Conditioner Rich200 ml
£38.00
£19.00 per 100ml
200ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Thickening Conditioner Light200 ml
£38.00
£19.00 per 100ml
100ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Fortifying Leave-In Treatment
1
£39.00
£39.00 per 100ml
150ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Exfoliating Scalp Treatment
7
£39.00
£26.00 per 100ml
350ml
Avene
AVEDA Be Curly Advanced Co-Wash
2
£42.00
£12.00 per 100ml
250ml
Avene
AVEDA Be Curly Advanced Shampoo250 ml
1
£30.00
£12.00 per 100ml
250ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Balancing Shampoo
1
£30.00
£12.00 per 100ml
Related Products
Botanics
Exfoliating Scalp & Shampoo Massager
£8.00
250ml
Charles Worthington
Colour Plex Toning Ultra Violet Shampoo
1
£9.99
£4.00 per 100ml
384ml
Cantu
Ultra Moisture Nourishing Shampoo
£8.99
£2.34 per 100ml
200ml
G.O.
Advanced Dry Shampoo Refresh with Keratin
1
£3.00
£1.50 per 100ml
200ml
G.O.
Advanced Dry Shampoo Revive with Collagen
£3.00
£1.50 per 100ml
Revolution
Ultra Cream Bronzer Light
128
£4.99
50ml
Kiehls
Kiehl's Ultra Facial Advanced Repair Barrier Cream
626
£30.40
£60.80 per 100ml
236ml
Briogeo
Scalp Revival Charcoal + Coconut Oil Micro-Exfoliating Shampoo
78
£36.00
£15.25 per 100ml
400ml
Head & Shoulders
Advanced Oil Control Selenium Sulphide Clinical Strength Anti-Dandruff Shampoo
57
£10.56
£2.64 per 100ml
Elizabeth Arden
Advanced Light Ceramide Strengthening & Refining Serum Capsules 30Pcs
1,212
£15.50
Related Searches
Avene