Today's Deals
Help Guides
Download App
Ayumi
Naturals Pure Almond Oil
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£5.98
VISIT
Amazon
£5.98
VISIT
Morrisons
£6.00
VISIT
Ebay
£9.48
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Ayumi prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.50
Usually
£6.00
£5.98
Supermarket Alternatives
Tesco
Walnut Oil 250ml
£2.00
£0.80 per 100ml
Waitrose
Essential Sunflower & Extra Virgin Olive Oil
£2.35
Sainsbury's
Avocado Oil Inspired to Cook 250ml
£3.75
£1.50 per 100ml
Asda
Cook Groundnut Oil 500ml
£2.84
£0.57 per 100ml
Morrisons
Vegetable Oil 1l
£1.45
£0.15 per 100ml
see more
Good to know
Almond oil has been used for generations for its softening action on the skin
Rich in fatty acids
Makes a simple massage oil to keep skin protected from dryness and wrinkles
Alleviates dry hair and scalp conditions
Safe and pure for use on delicate, dry, parched and sensitive skins
Cold pressed, cruelty free, vegan, vegetarian society approved.
see more
Reviews
4.3
4 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Ayumi
Ayumi
Naturals Pure Castor Oil
9
£5.50
Ayumi
Naturals Pure Olive Oil
5
£5.98
Ayumi
Naturals Bio Active Growth Hair Oil
4
£8.99
Related Products
Q+A
Superfood Facial Oil
£9.95
£33.17 per 100ml
Palmer's
Olive Oil Shine Therapy Conditioner
1
£3.99
Cutex
Care Hydrating Cuticle Oil
3
£6.30
£46.32 per 100ml
Q+A
Vitamin C Brightening Serum
347
£9.95
£33.17 per 100ml
Pantene
Pro-V Keratin Oil Repair & Protect Hair Oil with Vitamin E for Damaged Hair
263
£3.98
£3.98 per 100ml
Redken
All Soft Shampoo For Dry Hair Argan Oil Intense Softness and Shine
£24.80
£4.96 per 100ml
Redken
All Soft Conditioner For Dry Hair Argan Oil Intense Softness And Shine
1
£27.49
£5.50 per 100ml
Garnier
Body Superfood Nourishing Body Cream with Avocado & Omega 6 Vegan
297
£4.99
£1.31 per 100ml
Childs Farm
Hair & Body Wash Sweet Orange
132
£3.00
£1.20 per 100ml
Clinique
For Men Anti-Age Moisturiser
34
£32.25
£32.25 per 100ml
Related Searches
Ayumi
Vegetable Oils
Oils
Cooking Oils
Hair Oils