Today's Deals
Help Guides
Download App
Barry's Tea
Gold Blend Tea Bags
250g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£4.00
£1.60 per 100g
VISIT
Tesco
£4.00
£1.60 per 100g
VISIT
Amazon
£6.32
£6.26
£2.53 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Barry's Tea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.00
Usually
£6.19
Highest
£9.14
£4.00
Supermarket Alternatives
Asda
Gold Tea 80 Tea Bags
£1.98
Waitrose
Waitrose Gold Extra Strong 80 Tea Bags
£2.80
Tesco
Gold Tea Bags 250g
£2.60
each
Sainsbury's
Gold Label Fairtrade Tea Bags 250g
£2.35
each
Good to know
#11 in Teabags
Committed to making the best cup of tea
Supporting local communities
Responsibly sourced black tea leaves
Rainforest Alliance Certified tea gardens
Safeguarding farmers and their local environment
Skill and expertise to give a richer tea drinking experience
Exceptional quality and bright golden colour
100% Natural Black Tea
Selected and Sourced from Rwanda, Kenya and Assam Valley of India
Expertly Blended in Ireland
see more
Reviews
5.0
12 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"The taste and blend are beautiful"
"This is the most amazing tea I have ever tasted"
"This is going to be my brand from now on"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Barry's Tea
Barry's Tea
Gold Blend Teabags
10
£4.00
£0.05 each
Barry's Tea
Irish Breakfast Tea Bags
23
£3.80
Related Products
250g
Thompson's
Signature Blend 80 Tea Bags
21
£3.40
£0.02 per 100g
250g
Yorkshire Tea
Yorkshire Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags
104
£3.97
£0.02 per 100g
250g
Tetley
Original 80 Tea Bags
59
£2.50
each
232g
Twinings
Everyday Tea Bags 80
60
£2.90
£0.02 per 100g
250g
Taylors of Harrogate
Yorkshire Tea 80 Tea Bags
124
£2.99
each
Typhoo
Luxury Gold 80 Tea Bags
£2.50
232g
Clipper
Fairtrade Classic Everyday Tea
181
£2.75
each
232g
PG Tips
Original Tea Bags
652
£2.95
£1.27 per 100g
200g
Twinings
English Breakfast Tea 80 Plant-Based Tea Bags
93
£2.90
£0.02 per 100g
30g
Tropical Sun
Soursop Tea
£1.55
£5.17 per 100g
Related Searches
Barry's Tea
Tea Bags
Teas
Teabags