Today's Deals
Help Guides
Download App
Baxters
Healthy Lentil & Vegetable Soup
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.20
£0.55 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Baxters prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.70
Usually
£2.15
Highest
£2.20
£2.20
Reviews
4.2
21 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is a proper thick gloopy winter warmer of a soup"
"This is good and thick with nice size pieces of potato and carrot"
"These Baxters Soups are the best in the world"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Baxters
400g
Baxters
Healthy Vegetarian Lentil & Vegetable Soup
74
£1.75
£0.44 per 100g
400g
Baxters
Vegetarian Country Garden Soup
86
£1.75
£0.44 per 100g
400g
Baxters
Vegetarian Mediterranean Tomato Soup
40
£1.75
£0.44 per 100g
400g
Baxters
Vegetarian Puy & Green Lentil Tomato Soup
11
£2.20
£0.55 per 100g
400g
Baxters
Royal Game Soup Favourites
37
£2.05
£0.51 per 100g
400g
Baxters
Favourites Scotch Broth Soup
78
£2.05
£0.51 per 100g
400g
Baxters
Minestrone Soup
24
£2.05
£0.51 per 100g
400g
Baxters
Favourites Lentil & Bacon Soup
16
£2.05
£0.51 per 100g
400g
Baxters
Favourites Highlanders Beef Broth Soup
43
£2.05
£0.51 per 100g
400g
Baxters
Chicken Broth Soup
79
£2.05
£0.51 per 100g
Related Products
400g
Tesco
Low Fat Lentil & Vegetable Soup
60
£0.59
£0.15 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Lentil & Vegetable Soup
63
£1.25
400g
Heinz
Classic Lentil Soup
110
£1.59
£0.40 per 100g
400g
Heinz
Classic Lentil & Bacon Soup
42
£1.59
£0.40 per 100g
400g
Heinz
Classic Oxtail Soup
138
£1.59
£0.40 per 100g
Scotty Brand
Lentil Soup
13
£2.00
560g
New Covent Garden
Lentil & Smoked Bacon Soup
44
£1.50
£0.27 per 100g
560g
Tideford Organics
Lentil & Spinach Dhal Soup
98
£2.60
£0.46 per 100g
SPECIALLY SELECTED
Tomato & Lentil Soup
£2.49
600g
Sainsbury's
Lentil Dhal Soup
159
£1.49
£0.25 per 100g
Related Searches
Baxters