Today's Deals
Help Guides
Download App
Ben's Original
Plant Powered Bean Chilli Non Carne
285g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.97
£0.69 per 100g
VISIT
Morrisons
£2.50
£0.88 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.50
£0.88 per 100g
£2 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.50
£0.88 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Ben's Original prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.97
Highest
£2.50
£1.97
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose PlantLiving Smoky Chilli & Rice
£4.30
Asda
Meal for One Chilli Con Carne
£3.57
Tesco
Red Pepper & 3 Bean Chilli 392g
£2.00
£0.51 per 100g
Morrisons
Nourish Pulled Beef Chilli & Rice
£3.75
Sainsbury's
Tabbouleh with Herb Roasted Garlic & Lemon Dressing Taste the Difference 200g
£3.25
£1.63 per 100g
see more
Good to know
Nutritional
Good Source Of Fibre
Free from
Artificial Colours, Artificial Flavours and Artificial Preservatives
Heats up in 90 seconds
Serves 2
Good source of fibre and protein
No artificial colours, flavours or preservatives
Suitable for vegans
Mixed beans, red peppers and sweetcorn in a smoky tomato based sauce
see more
Reviews
4.4
238 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"Very tasty and quick to make product! Love that it is completely vegetarian"
"These are great for a quick meal"
"The taste is palatable but the texture is a bit fine for me"
"This is lovely on a jacket potato as well as with rice"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Ben's Original
285g
Ben's Original
Plant Powered Tikka Masala Sweet Potato & Chickpea Sauce
191
£1.97
£0.69 per 100g
Ben's Original
Plant Powered Spicy Lentil Stew
80
£1.97
220g
Ben's Original
Smokey BBQ Microwave Rice
104
£1.32
£0.60 per 100g
250g
Ben's Original
Chow Mein Style Street Food
81
£2.50
£1.00 per 100g
250g
Ben's Original
Street Food Thai Style Sweet Chilli
3
£2.50
£1.00 per 100g
Related Products
220g
Fuel
Fuel10k High Protein Mexican Bean Chilli Instant Microwave Ready Meal Pouch
£3.00
£1.36 per 100g
392g
Flourish
Sainsbury's Flourish Vegetable Chilli Bean Non Carne
28
£2.40
£0.61 per 100g
400g
Sainsbury's
Chilli Con Carne & White Rice Ready Meal For 1
26
£2.10
£0.53 per 100g
200g
Dolmio
Pasta Pronto with Tomato & Chilli
6
£1.97
£0.99 per 100g
220g
Fuel
Fuel10k High Protein Moroccan Chickpea Tagine Instant Microwave Ready Meal Pouch
£3.00
£1.36 per 100g
200g
Batchelors
Pasta 'N' Sauce Microwave Pouch Bolognese
£1.75
£0.88 per 100g
250g
Dolmio
Classics Meatballs Fusilli Microwave Instant Pasta Meal
59
£2.50
£1.00 per 100g
250g
Dolmio
Classics Carbonara Fusilli Pasta Ready Meal
55
£2.50
£1.00 per 100g
250g
Dolmio
Classics Rigatoni Bolognese Pasta Ready Meal
46
£2.50
£1.00 per 100g
200g
Dolmio
Pasta Pronto Tomato & Basil
8
£1.97
£0.99 per 100g
Related Searches
Ben's Original
Chillies
Ready Meals
Containers
Lunch Items