Today's Deals
Help Guides
Download App
Bobbi Brown
Luxe Matte Liquid Lip in Plum And Done
6ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£36.00
£600.00 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
A skincare-infused matte liquid lipstick
Swipes on instant moisture with a cushion-soft finish
Cushion Comfort System creates a whipped, lightweight texture
Rich yet weightless feel
Delivers 8 hours of color-true, fade-resistant wear
Feather-proof, flake-proof, and smudge-proof
Apply using the applicator tip to define lip shape
Use the flat side to fill
Finish by pressing lips together
see more
Reviews
2.8
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bobbi Brown
Bobbi Brown
Luxe Lipstick Downtown Plum
£36.00
Bobbi Brown
Luxe Matte Lipstick Sunset Rose
29
£36.00
3.5g
Bobbi Brown
Luxe Cashmere Matte Lipstick Espresso
£36.00
each
Bobbi Brown
Luxe Eye Shadow Gilded Rose
42
£27.95
Bobbi Brown
Colour Pop Holiday Cracker Gift Set Plum Envy
£40.00
8.5g
Bobbi Brown
Pot Rouge Matte Apricot Rush
£32.00
each
1.15g
Bobbi Brown
Lip Pencil Ruby
£27.00
each
1ml
Bobbi Brown
Lip Tint Liner Terracotta
£24.00
£2,400.00 per 100ml
6ml
Bobbi Brown
Extra Lip Serum Bare Raspberry
5
£23.22
£387.00 per 100ml
1ml
Bobbi Brown
Lip Tint Liner Smoked Mulberry
£24.00
£2,400.00 per 100ml
Related Products
Collection
Dynamic Duo Eyeshadow 3 Plum Luxe
£2.99
MCoBeauty
Creme Matte Luxe Lipstick Luxe Pink
£6.65
6ml
No7
Pro Artist Luxe Liquid Blush in Coral
104
£14.95
£249.17 per 100ml
MCoBeauty
Creme Matte Luxe Lipstick Very Shelley
£7.12
MCoBeauty
Creme Matte Luxe Lipstick Ruby Rouge
£6.65
Barry M
Lip Lip Liner Plum
4
£3.49
MCoBeauty
Creme Matte Luxe Lipstick Rose Saturn
£7.50
NYX Professional Makeup
Lip Lingerie XXL Long Lasting Matte Liquid Lipstick
880
£10.99
Max Factor
Elixir Soft Matte Lipstick Sand Cloud 05
99
£6.12
MCoBeauty
Creme Matte Luxe Lipstick Prance Proudly
£7.12
Related Searches
Bobbi Brown