Today's Deals
Help Guides
Download App
Bom Bahia by ASDA
Tandoori Smoked Butter Chicken
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£5.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Tesco
Chicken Jalfrezi & Butter Cumin Rice 400g
£4.75
£1.19 per 100g
Sainsbury's
Indian Butter Chicken Ready Meal Main For 2 400g
£4.35
£1.09 per 100g
Asda
Main For Two Chicken Butter Masala
£3.00
Iceland
Takeaway Creamy Butter Chicken 375g
£2.88
£0.77 per 100g
Morrisons
Chicken Korma & Rice
£4.75
Waitrose
Waitrose Italian Chicken Arrabbiata for 1
£4.20
see more
Good to know
Tender flame-grilled chicken in a rich and creamy tomato butter sauce
Spiced with cumin, clove and nutmeg
Chicken marinated in yogurt, chilli and tandoori spices
Flame grilled for a smoky finish
Earthy spices fried off for layers of rich flavour
Mixed with tomatoes, cream and honey for a sweet finish
Hand topped with a sprig of coriander and smoky tandoori spiced butter
Chilli rating - 2
No Artificial Colours, Flavours or Hydrogenated Fat.
see more
Reviews
4.2
116 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bom Bahia by ASDA
Bom Bahia by ASDA
Butter Chicken with Pilau Rice
41
£2.25
Bom Bahia by ASDA
Bom Bahia by Butter Chicken Curry Kit
£2.30
£0.77 per 100g
Bom Bahia by ASDA
Paneer Butter Masala with Peshwari Inspired Rice
39
£2.25
Bom Bahia by ASDA
Chicken Tikka Masala
63
£5.50
Bom Bahia by ASDA
Garlic Chicken Balti
39
£5.50
Bom Bahia by ASDA
Royal Chicken Tikka Biryani
43
£2.25
Bom Bahia by ASDA
Kashmiri Style Chicken Korma
34
£5.50
Bom Bahia by ASDA
Slow Cooked Beef Madras
137
£5.50
Bom Bahia by ASDA
Royal Pilau Rice
115
£3.50
Bom Bahia by ASDA
2 Garlic & Coriander Naan Breads
29
£3.50
Related Products
Shazans
Tandoori Chicken
2
£6.50
Fridge Raiders
Grills Tandoori Chicken Fillets
54
£1.98
£1.89 per 100g
Shazans
Tandoori Chicken Drumsticks
11
£4.23
£0.47 per 100g
Co-op
Tikka Tandoori Chicken
£5.50
£1.33 per 100g
Myprotein
Tandoori Chicken Biryani
£4.75
£0.95 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose 2 Hot Smoked Salmon Fillets Tandoori
61
£6.75
Tesco
Tandoori Chicken Thigh Pieces
33
£3.95
£2.19 per 100g
Tesco
Tandoori Chicken Rice Bowl
18
£3.10
£1.29 per 100g
Grill House
Spicy Chicken Tandoori Chunks
£4.00
HEALTH
Tandoori Chicken Buddha Bowl
£2.99
Related Searches
Curries
Ready Meals
Chicken Curries
Chicken Dinners