Today's Deals
Help Guides
Download App
Bonne Maman
Wild Blueberry Conserve
370g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£3.00
£0.81 per 100g
VISIT
Asda
£3.20
£0.86 per 100g
VISIT
Waitrose
£3.30
£0.89 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£4.00
£1.08 per 100g
VISIT
Tesco
£4.00
£1.08 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Bonne Maman prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.00
Usually
£4.00
£3.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Blueberry Conserve Taste the Difference 340g
£2.55
£0.75 per 100g
Tesco
Strawberry Conserve 340g
£2.55
£0.75 per 100g
Asda
Just Essentials Strawberry Jam 454g
£0.49
£0.11 per 100g
Waitrose
Waitrose Strawberry Preserve
£2.70
Good to know
Wild Blueberry Extra Jam
Full of delicious wild blueberries
Free from artificials, gluten, GMO
Suitable for vegetarians
Perfect for breakfast, afternoon tea or baking
see more
Reviews
4.3
99 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is my favourite shop-bought jam - hard to imagine a better jam on hot buttered toast plus versatile enough to use in cooking"
"Very surprised as Bonne Maman are normally delicious"
"Love the taste of this so does my husband and daughter"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bonne Maman
370g
Bonne Maman
Black Cherry Conserve
103
£3.00
£0.81 per 100g
750g
Bonne Maman
Apricot Conserve
69
£6.20
£0.83 per 100g
370g
Bonne Maman
Pineapple & Passion Fruit
4
£3.00
£0.81 per 100g
370g
Bonne Maman
Strawberry Conserve
39
£2.95
£0.80 per 100g
370g
Bonne Maman
Damson Plum Conserve
131
£3.58
£0.97 per 100g
370g
Bonne Maman
Blackcurrant Conserve
83
£3.58
£0.97 per 100g
370g
Bonne Maman
Fig Conserve
45
£3.60
£0.97 per 100g
370g
Bonne Maman
Wild Strawberry Conserve
60
£3.00
£0.81 per 100g
370g
Bonne Maman
Raspberry Conserve
71
£2.95
£0.80 per 100g
370g
Bonne Maman
Apricot Conserve
28
£3.58
£0.97 per 100g
Related Products
340g
Sainsbury's
Blueberry Conserve Taste the Difference
25
£2.55
£0.75 per 100g
284g
St. Dalfour
Wild Blueberry Fruit Spread
71
£2.00
£0.70 per 100g
500ml
Original Source
Wild Blueberry and Juniper
£1.79
£0.36 per 100ml
340g
Tesco Finest
Strawberry Conserve
72
£2.55
£0.75 per 100g
340g
Tesco Finest
Blackcurrant Conserve
85
£2.55
£0.75 per 100g
340g
Tesco Finest
Apricot Conserve
74
£2.55
£0.75 per 100g
Tiptree
Raspberry Conserve
8
£3.60
340g
Tesco Finest
Raspberry Conserve
62
£2.55
£0.75 per 100g
SPECIALLY SELECTED
Raspberry Conserve
£1.39
SPECIALLY SELECTED
Apricot Conserve
£1.39
Related Searches
Bonne Maman
Jams