Today's Deals
Help Guides
Download App
Boots
Slim Comfort Padding x75cm roll
7.5cm
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£4.00
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Boots prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.14
Usually
£4.49
£4.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
Moleskin Roll
£3.70
Good to know
Boots Pharmaceuticals Slim Comfort Padding prevents shoes from rubbing and causing painful feet
Hypoallergenic
Cut to desired size
Suitable for adults
Always read product information before use
Ensure feet are clean and dry before use
Cut padding to required size and shape
Peel off backing and position padding over painful area
Press down firmly to ensure adhesion
Re-apply as necessary
see more
Reviews
4.4
20 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This product is very good for protecting skin against rubbing or blistring"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Boots
Boots
Slim Scrunchies
£4.00
£0.67 each
Boots
Slim Scrunchies
£3.00
Boots
Comfort Headwrap
£3.00
Boots
Extra Comfort Blister Plasters
20
£3.99
£0.80 each
Boots
Bump & Beyond Comfort Cushion
1
£9.99
Boots
Comfort Headband Tort Black
£4.00
£2.00 each
Boots
Super Comfort Insoles 2 Pairs
10
£3.49
Boots
Comfort Top Bamboo Animal Design Socks
£7.50
Boots
Little + Loved Comfort Fit Size 6 16Kg+
£4.25
£0.18 each
Boots
Bamboo Comfort Top Socks Black 4-7
£7.00
£2.33 each
Related Products
Profoot
Moleskin Comfort Padding
5
£3.50
20ml
Perspirex
Comfort Antiperspirant Roll On
£9.26
£46.30 per 100ml
50ml
Dove
Men+Care Advanced Antiperspirant Deodorant Roll On Clean Comfort
329
£2.10
£4.20 per 100ml
75cm
The Gruffalo
The Gruffalo Hooded Towel x75cm
1
£8.00
Scholl
Foot & Shoe Foam Pad
1
£2.19
20ml
Perspirex
Original Extra Effective Antiperspirant Roll-On
26
£8.80
£44.00 per 100ml
50ml
Nivea
Derma Extra Comfort 72H Roll On
163
£2.00
£4.00 per 100ml
Swan
Ultra Slim Filter Tips Filters
2
£1.25
£0.01 each
50ml
Nivea
72h Derma Control Defend Anti Perspirant Roll On
221
£2.00
£4.00 per 100ml
Rizla
King Size Slim Silver Papers
131
£1.19
Related Searches
Boots