Today's Deals
Help Guides
Download App
Polished
Gel Finish Nail Colour 025
8ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£3.49
£43.63 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£3.49
Usually
£3.99
£3.49
Good to know
Apply Polished Base coat
Use a small amount of Polished nail colour and paint down the centre of the nail
Paint down the sides of the nail
Finish with Polished Top Coat applied all over the nail
Keep away from fire and flames
Do not use on or near painted or polished surfaces
Flammable
Butyl acetate, Ethyl acetate, Nitrocellulose, Acetyl tributyl citrate, Adipic acid/neopentyl glycol/trimellitic anhydride copolymer, Isopropyl alcohol, Styrene/acrylates copolymer, Stearalkonium bentonite, Silica, n-Butyl alcohol, Benzophenone-1, Diacetone alcohol, Trimethylpentanediyl dibenzoate, Polyethylene, Phosphoric acid, Titanium dioxide, Iron oxides, Manganese violet, Yellow 5 lake
see more
Reviews
3.8
5 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Polished
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 044
6
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 032
5
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 040
15
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 047
2
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 039
2
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 033
2
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 043
15
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 028
2
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 031
13
£3.49
£43.63 per 100ml
8ml
Polished
Gel Finish Nail Colour 037
£3.49
£43.63 per 100ml
Related Products
12ml
Rimmel
London Super Gel Nail Polish 025 Urban Purple
885
£6.98
£58.17 per 100ml
Elegant Touch
Gel Finish Colour Inky Blue
£4.76
23g
Max Factor
Colour Elixir Lipstick 025 Sunbronze 4gr
55
£6.50
£28.26 per 100g
Elegant Touch
Gel Finish Colour Cherry Pie
£5.00
Schwarzkopf
Live 025 Dusty Rose Semi-Permanent Hair Dye
720
£6.49
LOLA MAKE UP
Nail Polish #10 Free Formula 025 Ballerina Pink
£6.95
Sally Hansen
Miracle Gel Colour Grip Primer & Base Coat Nail Polish
745
£9.99
Max Factor
Nailfinity Nail Polish Solo Act 205
1
£5.49
80ml
Schwarzkopf
LIVE Ultra Brights Semi-permanent Hair Colour Dusty Rose 025
148
£7.00
£8.75 per 100ml
Sally Hansen
Miracle Gel Shiny Top Coat Nail Polish
1,237
£7.49
Related Searches
Polished
Polishes
Nail Polishes
Nail Varnishes
Varnishes