Today's Deals
Help Guides
Download App
Burns
Dry Dog Food Chicken And Brown Rice
12kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£17.96
£0.15 per 100g
VISIT
Amazon
£43.50
£0.36 per 100g
VISIT
Pets At Home
£45.99
£0.38 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
Burns Dry Dog Food Chicken And Brown Rice
Cheapest
£9.52
12kg
£17.96
£0.15 per 100g
Good to know
Made to original recipe
Contains everything adult dog needs for lifelong health
Healthy and natural dog food
Low in fat
Can help to maintain healthy skin, coat, and digestion
Simple recipe
Avoids artificial colourings, flavourings, and preservatives
Original recipe from 1993
Developed by Veterinary Surgeon, John Burns
Award-winning recipe
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Burns
12kg
Burns
Original Dry Dog Lamb And Brown Rice
£43.49
£0.36 per 100g
6kg
Burns
Original Dry Dog Food Chicken And Brown Rice
£23.24
£0.39 per 100g
Burns
Original Dry Dog Lamb And Brown Rice
£9.52
12kg
Burns
Original Dry Dog Fish And Brown Rice
£43.49
£0.36 per 100g
Burns
Sensitive Dry Dog Food Duck And Brown Rice
£9.52
6kg
Burns
Original Dry Dog Lamb And Brown Rice
£23.24
£0.39 per 100g
6kg
Burns
Original Dry Puppy Food Chicken And Rice
£23.19
£0.39 per 100g
6kg
Burns
Original Dry Dog Fish And Brown Rice
£23.24
£0.39 per 100g
6kg
Burns
Sensitive Dry Dog Food Duck And Brown Rice
£19.99
£0.33 per 100g
Burns
Original Dry Puppy Food Chicken And Rice
£12.69
Related Products
2kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Chicken And Rice
£10.00
£0.50 per 100g
2kg
James Wellbeloved
Adult Dry Dog Food Chicken And Rice
£10.69
£0.53 per 100g
2kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Lamb And Rice
£8.79
£0.44 per 100g
12kg
Autarky
Complete Dry Adult Working Dog Food Delicious Chicken
£15.99
£0.13 per 100g
15kg
Wagg
Complete Dry Senior Dog Food With Chicken And Rice
£19.99
£0.13 per 100g
12kg
Harringtons
Complete Natural Dry Senior Dog Food Chicken And Rice
£26.39
£0.22 per 100g
2kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Turkey And Rice
£8.99
£0.45 per 100g
15kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Lamb And Rice
£55.99
£0.37 per 100g
15kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Fish And Rice
£52.99
£0.35 per 100g
2kg
James Wellbeloved
Senior Dry Dog Food Fish And Rice
£8.99
£0.45 per 100g