Today's Deals
Help Guides
Download App
Buttermilk
Vegan Plant Caramel Nougat Dairy Free Bar
50g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.60
£3.20 per 100g
VISIT
Tesco
£1.60
£3.20 per 100g
£1 CLUBCARD
VISIT
Asda
£1.62
£3.24 per 100g
VISIT
Waitrose
£1.70
£3.40 per 100g
VISIT
Ebay
£48.99
£97.98 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Buttermilk prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.50
Usually
£1.60
£1.60
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Free From Chocolate Bar 35g
£0.70
£2.00 per 100g
Asda
Free From by Choc Orange Bar
£2.35
Tesco
Mint 47% Dark Chocolate 100g
£2.40
£2.40 per 100g
Good to know
Free from
Artificial Colours and Artificial Flavours
#3 in Buttermilks
Plant-powered
Dairy Free
Palm Oil Free
No milk
No gluten
No artificial colours or flavours
Great for Vegans
Suitable for vegans
Nougat & Caramel Centre
Coated in Plant-Based Choccy
see more
Reviews
4.6
37 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is an immensely delicious squidgy chocolate treat- I am hooked"
"These are the vegan equivalent of a Mars bar"
"This is the one ! The texture and taste are amazing"
"Will definitely be buying again"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Buttermilk
50g
Buttermilk
Plant Vegan Chocolate Peanut Nougat Bar
39
£1.60
£3.20 per 100g
45g
Buttermilk
Coconut Choccy Bar
17
£1.60
£3.56 per 100g
38g
Buttermilk
Choccy Wafer Bar
14
£1.60
£4.21 per 100g
45g
Buttermilk
Honeycomb Blast
12
£1.60
£3.56 per 100g
Related Products
100g
Galaxy
Vegan Salted Caramel Chocolate Bar
11
£2.25
£2.25 per 100g
50g
Misfits
Plant Based Caramel Fudge Protein Bar
9
£2.20
£4.40 per 100g
150g
Cathedral City
Plant Based Dairy Free Grated Cheese
67
£2.50
£1.67 per 100g
150g
Cathedral City
Our Plant Based Dairy Free Slices
64
£2.50
£0.28 per 100g
TRIBE
Choc Caramel Bar
£2.15
100g
Galaxy
Vegan Smooth Classic Chocolate Bar Dairy Free
30
£2.25
£2.25 per 100g
50g
Misfits
Plant-Based Sweet & Salty Caramel Popcorn Protein Bar
1
£2.20
£4.40 per 100g
Amarula
Vegan Liqueur
17
£13.00
280g
Cathedral City
Cheese Block
141
£3.59
£1.28 per 100g
OMV! Deliciously Vegan
Plant Based OMV! Salted Caramel Fudge & Honeycomb Choc Slab
23
£2.50
Related Searches
Buttermilk
Chocolate Bars
Snacks
Variety Packs
Bars