Today's Deals
Help Guides
Download App
Carte D'Or
Mint Choc Chip Ice Cream Tub Refreshing Dessert
900ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.50
£0.28 per 100ml
VISIT
Waitrose
£2.50
£4.10
£0.28 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£3.90
£0.43 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Carte D'Or prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£3.90
£2.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Mint Chocolate Ice Cream 900ml
£2.75
£0.31 per 100ml
Asda
Really Creamy Mint Choc Chip Ice Cream 900ml
£2.52
£0.28 per 100ml
Iceland
Mint Chocolate Chip Ice Cream
£2.50
Waitrose
No.1 Mango & Passion Fruit Ice Cream
£4.50
Sainsbury's
Raspberry Ripple Soft Scoop 2l
£1.49
£0.07 per 100ml
see more
Good to know
#6 in Mint Chocolates
Carte D'Or Refreshing Mint Choc Chip Ice Cream Dessert is a classic dessert made with Rainforest Alliance Certified Ghanaian cocoa
Dark chocolate pieces in the ice cream are made with sustainably sourced cocoa from Ghana
Carte D'Or ice cream is now available in a responsibly sourced paper tub made with 93% less plastic
Carte D'Or has been creating delicious desserts since its beginnings in Paris
Serve Carte D'Or Refreshing Mint Choc Chip ice cream scooped on top of a warm chocolate brownie for an indulgent dessert
Try other popular flavours including Madagascan Vanilla, Delightful Strawberry, or Indulgent Chocolate.
see more
Reviews
4.7
104 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is now my favourite ice cream!"
"Very moreish and everyone complimente on this brand"
"I love mint choc chip ice cream"
"I love this ice cream! 10/10 for flavour and the texture is so nice"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Carte D'Or
900ml
Carte D'Or
Strawberry Ice Cream Dessert Tub
401
£2.50
£0.28 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Indulgent Chocolate Ice Cream Tub
348
£2.50
£0.28 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Rich Salted Caramel Ice Cream Dessert Tub
215
£2.50
£0.28 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Madagascan Vanilla Ice Cream Dessert
650
£2.50
£0.28 per 100ml
825ml
Carte D'Or
Baileys Ice Cream
45
£4.50
£0.55 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Madagascan Vanilla Light Ice Cream Dessert Tub
57
£2.50
£0.28 per 100ml
Related Products
460ml
Haagen-Dazs
Cookies & Cream Ice Cream Frozen Dessert Tub
66
£5.75
£1.25 per 100ml
Kelly's
Mint Choc Chip
5
£4.00
460ml
Haagen-Dazs
Vanilla Ice Cream
132
£3.94
£0.86 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Belgian Chocolate Ice Cream
231
£3.94
£0.86 per 100ml
900ml
ASDA
Really Creamy Mint Choc Chip Ice Cream
110
£2.52
£0.28 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Salted Caramel Ice Cream
172
£3.94
£0.86 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Cookie Vermont-ster Sundae Chocolate Chip Ice Cream Tub
112
£5.74
£1.34 per 100ml
470ml
Nutella
Chocolate & Hazelnut Ice Cream Tub
14
£4.50
£0.96 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Sundae Dulce De-Lish Ice Cream Tub
113
£5.74
£1.34 per 100ml
1.8l
Wall's
Soft Scoop Light Vanilla Ice Cream
132
£2.75
£0.15 per 100ml
Related Searches
Carte D'Or
Ice Creams
Desserts