Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Fiery Zhoug Paste
95g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Currently out of stock in every store. Here are some other options you may like:
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Fiery Lemon Harissa Paste
VIEW
Waitrose Ltd
iWeekend Each
VIEW
Waitrose Ltd
Waitrose Ground Almonds
VIEW
Waitrose Ltd
Waitrose Samphire
VIEW
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.35
Highest
£15.99
£0.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Harissa Paste Inspired to Cook 90g
£1.95
£2.17 per 100g
Tesco
Chilli Paste 90g
£1.80
£2.00 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Rendang Paste 190g
£1.65
£0.87 per 100g
Asda
Korma Curry Paste 220g
£2.30
£1.05 per 100g
Good to know
#1 in Zhoug Paste
Zhoug paste is bold, fresh and herby
Spice paste with coriander and chilli kick
Mix with oil as dip or brush onto meat, fish or vegetables before grilling
Stir a little through houmous to add extra dimension of flavour
Mix with yogurt and serve with falafel for fragrant dipping.
see more
Reviews
4.7
40 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"I love Zhoug and was looking for an alternative to making it myself"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Waitrose Ltd
Sauces
Dips
Pastes
Chilli Pastes