Today's Deals
Help Guides
Download App
Dr. Oetker
Ready to Roll Soft Fondant Icing Various Colours
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£3.75
£0.75 per 100g
VISIT
Tesco
£4.00
£0.80 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dr. Oetker prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.75
Usually
£4.00
£3.75
Supermarket Alternatives
Tesco
Ready To Roll Red Icing 250g
£2.00
£0.80 per 100g
Asda
Asda White Icing 1kg
£2.71
£0.27 per 100g
Sainsbury's
Ready to Roll White Icing 500g
£1.95
£0.39 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients White Fondant Icing
£3.10
Good to know
#8 in Fondant Icings
#21 in Ready Rolled Icing
Ready to roll soft icing
Ideal for covering cakes and biscuits
Mix colours to experiment with new shades
Mould to create models and patterns
No artificial flavours
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"Very impressed with how little waste and mess there was when baking with small children"
"The taste of fondant icing isn't my favourite but my daughter liked it"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dr. Oetker
100g
Dr. Oetker
Coloured Fondant Icing
11
£3.95
£0.79 per 100g
1kg
Dr. Oetker
Ready to Roll White Soft Fondant Icing
1
£3.90
£0.39 per 100g
Related Products
1kg
Tesco
Sweet Fondant Icing Ready To Roll
30
£2.80
£0.28 per 100g
500g
Tesco
Sweet Fondant Icing Ready To Roll
15
£1.95
£0.39 per 100g
100g
Silver Spoon
Coloured Icing Ready to Roll
1
£3.48
£0.70 per 100g
Renshaw
5 NEON Fondant Icing
£3.50
1kg
Silver Spoon
White Ready To Roll Icing
14
£3.00
£0.30 per 100g
17g
Dr.Oetker
Pastel Decorating Icing
£2.00
£2.94 per 100g
Renshaw
5 NATURAL Fondant Icing
£3.50
Renshaw
5 PASTEL Fondant Icing
£3.50
450g
Tesco
Fondant Ready Rolled Icing
5
£3.75
£0.83 per 100g
250g
Tesco
Ready To Roll Blue Icing
1
£2.00
£0.80 per 100g
Related Searches
Fondant Icings
Icings
Fondants