Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Duchy Organic Ground Almonds
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£4.50
£2.25 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.50
Usually
£1.50
Highest
£4.50
£4.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Ground Almonds 250g
£4.25
£1.70 per 100g
Sainsbury's
Ground Almonds 200g
£3.40
£1.70 per 100g
Waitrose
Waitrose Ground Almonds
£3.40
Asda
Ground Almonds 150g
£1.71
£1.14 per 100g
Good to know
#4 in Ground Almonds
Grown organically
Milled from sweet almonds
Cultivated in the Southern Mediterranean
Perfect for baking
Great in Bakewell tarts and gluten-free cakes
Sales from the brand provide a donation to The Prince of Wales's Charitable Fund
Raised over 30 million for good causes since 2009.
see more
Reviews
4.9
40 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose Ground Almonds
129
£3.40
Waitrose Ltd
Duchy Organic Ground Coriander
34
£2.45
32g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Ground Ginger
40
£2.45
£7.66 per 100g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Ground Coffee
51
£4.55
Waitrose Ltd
Duchy Organic Muesli with Raisins & Almonds
168
£4.00
Waitrose Ltd
Waitrose Chopped Almonds
28
£2.00
Waitrose Ltd
Waitrose Natural Almonds
22
£4.25
Waitrose Ltd
Waitrose Toasted Flaked Almonds
71
£1.95
Waitrose Ltd
Waitrose Ground Almonds
41
£6.75
Waitrose Ltd
Duchy Organic Kale
193
£1.95
Related Products
500g
Sainsbury's
Ground Almonds
65
£6.60
£1.32 per 100g
200g
Sainsbury's
Ground Almonds
65
£3.40
£1.70 per 100g
150g
ASDA
Ground Almonds
59
£1.71
£1.14 per 100g
250g
Tesco
Ground Almonds
27
£4.25
£1.70 per 100g
100g
Tesco Organic
Ground Almonds
16
£3.10
£3.10 per 100g
500g
Tesco
Ground Almonds
42
£6.60
£1.32 per 100g
THE PANTRY
Ground Almonds
£1.19
iLOVE SNACKS
I Love Snacks Smoked Almonds
9
£1.10
Wonderful
Almonds Roasted & Lightly Salted
2
£4.00
110g
Ottolenghi
Smokey & Sweet Marcona Almonds
1
£4.60
£4.18 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Almond Flours