Today's Deals
Help Guides
Download App
Dylon
All-in-1 Intense Black Fabric Dye Pod
350g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£8.99
£2.57 per 100g
VISIT
Amazon
£9.00
£2.57 per 100g
VISIT
Ebay
£10.49
£3.00 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dylon prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£6.59
Usually
£10.49
£8.99
Good to know
Ready-to-use fabric dye
Everything you need in one pod
Revive or recolour clothes and soft furnishings
Long lasting and intense colours
Designed for washing machine use
Just place in the drum
Easy to use
see more
Reviews
4.4
43 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dylon
1.5l
Dylon
Colour Laundry Detergent 30 Washes
233
£3.50
£0.23 per 100ml
Related Products
Bold
All-in-1 PODS Washing Capsules
£3.00
Daz
All-In-1 Washing Capsules
1
£6.00
Ariel
All-in-1 PODS Washing Capsules (12Pack)
£3.00
Daz
ALL in 1 PODS Washing Capsules 12 Washes
12
£2.49
£0.21 each
554.4g
Ariel
Colour Pods 33Each
11,109
£8.48
£0.05 per 100g
1218g
Ariel
Original Pods 70Each
11,397
£15.98
£1.31 per 100g
Ariel
All In 1 Pods Colour
£12.99
£0.22 each
Ariel
All In 1 Pods Original
£12.99
£0.22 each
Bold
Spring Awakening All-in-1 Pods Washing Capsules 33 Washes
27,477
£10.00
Ariel
Platinum + Lenor All-in-1 Pods Washing Capsules 44 Washes
203
£12.50
Related Searches
Dylon
Fabric Dyes