Today's Deals
Help Guides
Download App
E45
Emollient Bath Oil
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£7.43
£1.49 per 100ml
VISIT
Ebay
£9.99
£2.00 per 100ml
VISIT
Boots
£10.99
£2.20 per 100ml
VISIT
Tesco
£11.00
£2.20 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Moisturises dry skin by retaining natural moisture
Dermatologically tested
Leaves skin moisturised long after leaving bath
Soap, colour and perfume free
Acts as skin protectant by preventing water loss
Can be used in bath or shower
years of skincare expertise
Clinically proven to moisturise dry skin
Gently cleanses skin
Keeps skin soft, comfortable and relieved long after leaving bath.
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From E45
250ml
E45
Emollient Wash Cream
51
£1.82
£0.73 per 100ml
500ml
E45
Dry Skin Relief Shower & Bath Oil
2
£12.89
£2.58 per 100ml
500ml
E45
Emollient Bath Oil Dry & Itchy Skin on Body & Hands Gently
1
£11.00
£2.20 per 100ml
200ml
E45
Emollient Shower Cream for Gentle & Effective Cleansing for Dry Sensitive Skin
11
£5.46
£2.73 per 100ml
500ml
E45
Junior Foaming Bath Milk
21
£6.20
£1.24 per 100ml
150ml
E45
Sun Care Sensitive After Sun Gel
100
£7.55
£5.03 per 100ml
400ml
E45
Daily Moisturiser Body Cream for Dry & Sensitive Skin
221
£5.85
£1.46 per 100ml
400ml
E45
Rich Skin Lotion
6
£8.96
£2.24 per 100ml
100ml
E45
Itch Relief Gel
202
£7.27
£7.27 per 100ml
400ml
E45
Daily Lotion for very dry skin Pump
507
£4.66
£1.17 per 100ml
Related Products
400ml
Eucerin
AtoControl Bath & Shower Oil for Dry Skin
1
£13.08
£3.27 per 100ml
300ml
Aveeno
Dermexa Body Wash
808
£7.99
£2.66 per 100ml
250ml
Childs Farm
Oatderma Body Wash Fragrance-Free
86
£5.00
£2.00 per 100ml
500ml
Childs Farm
Hair & Body Wash Sweet Orange
3
£6.00
£1.20 per 100ml
500ml
Bioderma
Atoderm Shower Oil
6
£14.39
£2.88 per 100ml
80g
LUX
Soap French Rose & Almond Oil
£1.49
£0.62 per 100g
500ml
Childs Farm
Hair & Body Wash Watermelon Pineapple Gentle Tear-Free Formula For Kids Babies Sensitive Skin
1
£9.25
£1.85 per 100ml
200ml
Kids Stuff
Strawberry Splash Wacky Whip Blue Hair & Body Wash
£2.50
£1.25 per 100ml
250ml
Childs Farm
Shampoo Wash Soft
201
£3.33
£1.33 per 100ml
1l
Bioderma
Atoderm Huile De Douche
185
£17.59
£1.76 per 100ml
Related Searches
E45
Body Washes
Bath Oils