Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Essential Pear Halves in Light Syrup
410g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Currently out of stock in every store. Here are some other options you may like:
Del Monte
Pear Halves in Light Syrup
420g
VIEW
Waitrose Ltd
Essential Pear Halves in Light Syrup
VIEW
Sainsbury's
Pear Halves In Light Syrup
411g
VIEW
Waitrose Ltd
Waitrose Essential Pear Halves in Juice
VIEW
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.25
Usually
£3.85
£0.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Pear Halves In Light Syrup 411g
£1.15
£0.28 per 100g
Morrisons
Pear Halves In Juice 410g
£1.10
£0.27 per 100g
Tesco
Halved Pears In Juice 410g
£1.15
£0.28 per 100g
Asda
Pear Halves in Fruit Juice 410g
£1.10
£0.27 per 100g
Reviews
4.4
48 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"These are nice and clean and a nice size slices and not to sweet"
"Very please that the pears were sweet and firm and the dessert was a success"
"This is an item I keep in store for an emergency when I have run out of fruit for desserts"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Waitrose Ltd
Tinned Fruits
Pear Halves