Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Essential Seafood Sauce
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£1.35
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.35
Usually
£1.50
£1.35
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Seafood Sauce 250ml
£0.75
£0.30 per 100ml
Asda
Seafood Sauce 280g
£0.73
£0.26 per 100g
Tesco
Seafood Sauce 250ml
£0.75
£0.30 per 100ml
Reviews
4.2
159 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is a delicious sauce with a lovely smooth texture"
"This is a great addition to prawns and a delight in a prawn cocktail"
"LOVE THIS ITEM WE USE IT TO MAKE PRAWN COCKTAIL ON A REGULAR BASIS"
"Very nice tangy flavour and not sweet"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Essential Seafood Sticks
460
£1.25
Waitrose Ltd
Essential Cheese Sauce
201
£2.30
Waitrose Ltd
Essential Tartare Sauce
583
£1.35
Waitrose Ltd
Essential BBQ Sauce
42
£1.40
Waitrose Ltd
Essential Mint Sauce
141
£1.30
Waitrose Ltd
Essential Bolognese Sauce
63
£1.00
Waitrose Ltd
Essential Cranberry Sauce
179
£1.50
Waitrose Ltd
Essential Squeezy Brown Sauce
106
£1.15
Waitrose Ltd
Essential Bramley Apple Sauce
177
£1.50
Waitrose Ltd
Essential Sardines in Tomato Sauce
230
£1.50
Related Products
Tesco
Seafood Sauce
87
£0.75
£0.30 per 100ml
ASDA
Seafood Sauce
71
£0.73
£0.26 per 100g
Ocean Spray
Seafood Sauce
6
£1.80
£1.06 per 100g
Sainsbury's
Seafood Sauce
28
£0.75
£0.30 per 100ml
Pauwels
Seafood Sauce
15
£1.44
£0.58 per 100ml
Colman's
Seafood Sauce
104
£1.90
£1.23 per 100g
Young's
16 Seafood Sticks
11
£1.95
£0.98 per 100g
ASDA
Seafood Selection
86
£2.75
£1.15 per 100g
Odysea
Seafood Salad
17
£4.00
£2.00 per 100g
The Mussel Shack
Cooked Seafood
2
£3.50
£1.75 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Fish Sauces
Sauces
Dips
Dressings