Today's Deals
Help Guides
Download App
Essie
Original Nail Polish: 820 Swoon In The Lagoon Mid Tone Magenta
13.5ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£8.23
£60.96 per 100ml
VISIT
Boots
£8.99
£66.59 per 100ml
VISIT
Superdrug
£8.99
£66.59 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£9.00
£66.67 per 100ml
VISIT
Tesco
£9.00
£66.67 per 100ml
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£8.23
Usually
£8.99
£8.23
Good to know
Nail polish with mid-tone magenta color and blue undertones
Full coverage gloss finish
Start with Apricot Oil and cleanse the nail with polish remover
Apply one layer of Base Coat and two layers of any essie nail colour
Finish with chosen essie Top Coat
see more
Reviews
4.7
14,585 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Essie
13.5ml
Essie
Core 789 Win Me Over Muted Khaki Green Nail Polish High Shine & Coverage
14,624
£8.99
£66.59 per 100ml
13.5ml
Essie
Original Nail Polish Summer Soulstice
14,632
£8.95
£66.30 per 100ml
13.5ml
Essie
Core 785 Ferris of Them All Muted Mauve Plum Nail Polish High Shine & Coverage
40
£8.99
£66.59 per 100ml
13.5ml
Essie
Core Nail Polish 857 Pencil Me In
14,632
£8.95
£66.30 per 100ml
13.5ml
Essie
Original 750 Not Red-Y For Bed Red Nail Polish
14,661
£8.99
£66.59 per 100ml
13.5ml
Essie
1 Blanc High Coverage White Nail Polish
14,621
£8.99
£66.59 per 100ml
13.5ml
Essie
Core Nail Polish 858 Handmade With Love
1
£5.98
£44.30 per 100ml
13.5ml
Essie
Chinchilly Grey Nail Polish High Shine High Coverage
13,562
£8.99
£66.59 per 100ml
13.5ml
Essie
4 Pearly White Shimmer White Nail Polish
47
£9.00
£66.67 per 100ml
13.5ml
Essie
679 Flying Solo Pink Nail Polish
11
£8.95
£66.30 per 100ml
Related Products
Superdrug Studio London
Purple Nail Polish
£4.00
15ml
OPI
Nail Polish Pompeii Purple
24
£14.90
£99.33 per 100ml
Superdrug Studio London
Hibiscus Purple Nail Polish
£4.00
15ml
OPI
Nail Polish Purple With a Purpose
45
£9.95
£66.33 per 100ml
Bluesky
Gel Polish Mid Grey
£6.50
Nails Inc
Nails. Inc It's Topless Danielle Magenta Shimmer
£8.00
12ml
Rimmel
Supergel In The Clouds 060
1
£5.80
£48.33 per 100ml
12ml
Rimmel
Supergel 028 Purple Haze
£5.40
£45.00 per 100ml
Barry M
Gelly Hi Shine Nail Paint Purple
£4.49
Sally Hansen
Miracle Gel Nail Polish Chill In The Heir
£7.99
Related Searches
Essie
Polishes
Nail Polishes
Nail Varnishes
Enamels