Today's Deals
Help Guides
Download App
Forest Feast
Peeled William's Pear
120g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£3.50
£2.92 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£3.50
£2.92 per 100g
VISIT
Ebay
£8.95
£7.46 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Forest Feast prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.50
Usually
£8.95
Highest
£13.95
£3.50
Supermarket Alternatives
Morrisons
Pears
£2.30
Sainsbury's
Conference Pears
£1.60
£0.40 each
Tesco
Ready To Eat Seasonal Pears 550g
£1.85
£0.08 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Pears
£2.90
Asda
Apricots 500g
£4.50
£0.90 per 100g
see more
Good to know
Grown in South Africa's Western Cape
Hand sorted and oven dried
Light golden colour and delicate flavour
High in fibre
No added sugar
Deliciously sweet and ready to eat
30g of dried fruit equates to one of your five-a-day
Suitable for vegans
see more
Reviews
5.0
30 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
35g
Soreen
Urban Fruit Gently Baked Strawberries Snack Pack
22
£1.10
£3.14 per 100g
100g
Cow & Gate
Fruit Pouch Pear Carrot Prune & Beetroot Baby Food 6 Plus Months
1
£0.88
£0.88 per 100g
100g
Cow & Gate
Fruit Pouch Apple Pear Banana & Apricot Baby Food Snack 6+ Months
3
£0.88
£0.88 per 100g
Yakers
The Original 100% Natural Dog Chew & Occupier Medium
14
£4.99
Boost
Natural Treats Beef Strips for Dog
17
£6.00
YAKERS
the Original 4 Months+ Small Dog Chew & Occupier
£2.99
200g
Boost
Guilt Free Dog Treats
£6.00
£3.00 per 100g
Hollings
Dog Treats. Choice Cuts Pure Beef Curls
1
£2.77
50g
TRIBE
Protein Flapjack Raspberry
19
£1.75
£3.50 per 100g
25g
Jack Link's
Meat Snacks Beef Jerky Original
97
£1.69
£6.76 per 100g
Related Searches
Forest Feast
Pears
Fruits
Dried Fruits
Snacks