Today's Deals
Help Guides
Download App
Galbani
Maxi Italian Mozzarella Cheese
250g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.50
£1.00 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.95
£1.18 per 100g
£2.25 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.95
£1.18 per 100g
VISIT
Waitrose
£3.10
£2.32
£1.24 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Galbani prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.32
Highest
£5.95
£2.50
Supermarket Alternatives
Asda
Mozzarella 225g
£1.27
£0.56 per 100g
Morrisons
30% Lighter Reduced Fat Mozarella
£1.30
Waitrose
Duchy Organic Italian Mozzarella Cheese Strength 1 220g
£1.68
£0.76 per 100g
Tesco
Mozzarella 210g
£0.55
£0.26 per 100g
Sainsbury's
Mozzarella Cheese 150g
£1.55
£1.03 per 100g
see more
Good to know
#2 in Mozzarella Cheeses
Fresh soft cheese
Slice and dice for quick and easy home-cooked meals the Italian way
Delicate taste and smooth, sliceable texture
Layer hand-cut slices with tomatoes, basil and extra virgin olive oil for a classic Caprese salad
Made with pasteurised cow's milk
Galbani is Italy's favourite cheesemaker, producing many of Italy's most loved cheeses since 1882
see more
Reviews
4.6
292 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Galbani
125g
Galbani
Italian Mozzarella Cheese
390
£1.30
£1.04 per 100g
400g
Galbani
Cucina Mozzarella Cheese
160
£3.75
£0.94 per 100g
150g
Galbani
Dolcelatte Italian Blue Cheese
359
£2.78
£1.85 per 100g
150g
Galbani
Italian Burrata
312
£2.75
£1.83 per 100g
150g
Galbani
Mozzarella Minis
12
£2.35
£0.08 per 100g
Galbani
Italian Buffalo Mozzarella Mini Cheese
7
£3.80
120g
Galbani
Mozzarella Slices
66
£2.35
£0.33 per 100g
250g
Galbani
Italian Ricotta Cheese
86
£1.90
£0.76 per 100g
480g
Galbani
6 BURRATA MINI
68
£2.60
£0.54 per 100g
250g
Galbani
Italian Mascarpone Cheese
11
£2.75
£1.10 per 100g
Related Products
250g
Granarolo
Scamorza Affumicata Italian Mozzarella Cheese
13
£3.55
£1.42 per 100g
220g
Waitrose Ltd
Essential Lighter Italian Mozzarella Cheese Strength 1
114
£1.10
£0.50 per 100g
220g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Italian Mozzarella Cheese Strength 1
117
£1.68
£0.76 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Italian Mini Mozzarella Cheese Strength 1
78
£1.68
Waitrose Ltd
Waitrose Italian Mozzarella Cheese Strength 1 Large
318
£2.70
Waitrose Ltd
No. 1 Mozzarella Di Bufala Campana DOP Italian Mozzarella Cheese Strength 2
122
£3.10
EMPORIUM
Soft Italian Mozzarella
£0.99
180g
Tesco Finest
Italian Smoked Scamorza Mozzarella
18
£2.65
£1.47 per 100g
Iceland
2 Italian Mozzarella Melts
6
£2.50
210g
Castelli
Mozzarella Cheese
£0.55
£0.26 per 100g
Related Searches
Galbani
Cheeses
Mozzarellas