Today's Deals
Help Guides
Download App
Haagen-Dazs
Strawberry & Cream Ice Cream
460ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.94
£0.86 per 100ml
VISIT
Morrisons
£3.95
£0.86 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£5.75
£1.25 per 100ml
VISIT
Tesco
£5.75
£1.25 per 100ml
£3.95 CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Haagen-Dazs prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.25
Usually
£6.00
£3.94
Supermarket Alternatives
Iceland
Iceland Strawberries & Cream Ice Cream
£2.50
Tesco
Strawberry & Cream Ice Cream Tub 900ml
£2.75
£0.31 per 100ml
Morrisons
Strawberry & Cream Ice Cream
£2.75
Sainsbury's
Strawberry & Cream Ice Cream 900ml
£2.75
£0.31 per 100ml
Waitrose
No.1 Mango & Passion Fruit Ice Cream
£4.50
Asda
Caramel Fudge Ice Cream 900ml
£2.52
£0.28 per 100ml
see more
Good to know
#8 in Whipping Creams
Real cream, milk, eggs and sugar used to create luxury ice cream with velvety texture and unforgettable taste
Gluten-free
Suitable for vegetarians
Kosher - D
Reviews
4.8
22 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"This is a terrific Hagen Daz ice cream flavour"
"This is delicious - admittedly very sweet but I do love it"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Haagen-Dazs
95ml
Haagen-Dazs
Fruit Collection Minicups Ice Cream
171
£3.94
£1.04 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Belgian Chocolate Ice Cream
231
£3.94
£0.86 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Cookie & Cream Ice Cream
208
£3.94
£0.86 per 100ml
420ml
Haagen-Dazs
Pistachio & Cream Ice Cream
40
£3.95
£0.94 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Strawberry Cheesecake Ice Cream
178
£5.75
£1.25 per 100ml
346g
Haagen-Dazs
Tiramisu Ice Cream
8
£5.75
£1.66 per 100g
400g
Haagen-Dazs
Rum Raisin Ice Cream
41
£5.75
£1.44 per 100g
460ml
Haagen-Dazs
Vanilla Ice Cream
72
£3.94
£0.86 per 100ml
95ml
Haagen-Dazs
Caramel Collection Mini Cups Ice Cream
210
£3.94
£1.04 per 100ml
460ml
Haagen-Dazs
Pralines & Cream Ice Cream
137
£5.75
£1.25 per 100ml
Related Products
465ml
Ben & Jerry's
Strawberry Doughnut-eee Ice Cream Tub
47
£3.75
£0.81 per 100ml
Little Moons
Strawberries & Cream Mochi Ice Cream
49
£5.00
Ottolenghi
Strawberries & Cream with Sumac Ice Cream
10
£6.00
Langage Farm
Strawberries & Cream Clotted Cream Luxury Ice Cream
£3.40
470ml
Nutella
Chocolate Ice Cream Tub
14
£4.50
£0.96 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Sundae Brookies & Cream Ice Cream Tub
23
£5.74
£1.34 per 100ml
Morrisons
Strawberry & Cream Ice Cream
18
£2.75
140ml
Cornetto
Soft Strawberry Ice Cream Cone
121
£3.00
£0.54 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Churrifically Churros-y Ice Cream Tub
80
£3.75
£0.81 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Half Baked Chocolate & Vanilla Ice Cream Tub
661
£3.75
£0.81 per 100ml
Related Searches
Haagen-Dazs
Ice Creams
Desserts
Strawberry Desserts