Today's Deals
Help Guides
Download App
Heinz
imunity sup pch apl+ban ce 6m+
85g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£0.93
£1.09 per 100g
VISIT
Morrisons
£0.93
£1.09 per 100g
VISIT
Boots
£1.00
£1.18 per 100g
VISIT
Tesco
£1.25
£1.47 per 100g
5 FOR 4
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Little Ones Organic Pear Prune & Banana Smooth Puree 6+ Months 70g
£0.45
£0.64 per 100g
Tesco
Prune Babyfood Pouch
£0.60
Morrisons
Vegetable & Chicken Casserole Baby Food 7M+
£0.85
Good to know
A smooth blend of apple, banana & cereals
With fermented milk powder
Added vitamin C
Reviews
4.8
11 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Heinz
100g
Heinz
Banana Apricot & Cereals Immunity Support Pot 6+Months
35
£1.18
£0.59 per 100g
85g
Heinz
Imunty Sup Poch Peac Apl Yog85G
24
£0.93
£1.09 per 100g
85g
Heinz
Baby Food Banana Coconut & Yoghurt Immunity Support Pouch 7+ Months
12
£0.96
£1.13 per 100g
85g
Heinz
Baby Food Immunity Support Pear Raspberry Yogurt Pouch 7+ Months
57
£0.93
£1.09 per 100g
100g
Heinz
Immunity Support Banana and Yoghurt Pot 6m+
17
£1.24
£0.62 per 100g
120g
Heinz
Nature Apple & Yoghurt Baby Food Jar 6+ Months Heinz
31
£0.84
£0.70 per 100g
85g
Heinz
Blueberry Coconut & Oat Immunity Support Fruit Pouch 7+ Months
37
£0.93
£1.09 per 100g
100g
Heinz
Fruit Pouch Strawberry Banana Raspberry & Apple 6+ Months Baby Food
5
£0.96
£0.96 per 100g
100g
Heinz
Fruit Puree Apple Pear Banana 4-36 Months Pouch
45
£0.96
£0.96 per 100g
100g
Heinz
Nature Peach Mango Banana & Apple Fruit Pouch 6+ Months Baby Food Heinz
18
£0.96
£0.96 per 100g
Related Products
100g
Ella's Kitchen
Organic Banana Baby Brekkie Pouch 6+ Months
8
£1.38
£1.38 per 100g
100g
Cow & Gate
Fruit Pouch Apple & Banana Baby Food Snack 4+ Months
1
£0.88
£0.88 per 100g
120g
Ella's Kitchen
Organic Apricot & Banana Baby Rice Pouch 4+ Months
7
£1.40
£1.17 per 100g
100g
Cow & Gate
Fruit Pouch Banana Apple Strawberry & Kiwi Baby Food Snack 6+ Months
3
£0.88
£0.88 per 100g
100g
Cow & Gate
Fruit Pouch Apple Pear Banana & Apricot Baby Food Snack 6+ Months
3
£0.88
£0.88 per 100g
90g
Little Freddie
Organic Brain Support Strawberries Banana & Apple pouch 6m+
3
£1.50
£1.67 per 100g
90g
Ella's Kitchen
Organic Dairy Free Coconut Yoghurt with Banana Baby Food Pouch 6+ Months
9
£1.34
£1.49 per 100g
100g
Piccolo
Organic Apple Banana Blueberry Baby Food with Hint of Vanilla
36
£1.31
£1.31 per 100g
100g
Little Freddie
Organic Banana Greek Yoghurt Pouch 6M+
49
£1.45
£1.45 per 100g
120g
Ella's Kitchen
Organic Strawberries & Apples Baby Food Pouch 4+ Months
15
£1.19
£0.99 per 100g
Related Searches
Heinz
Baby Foods
Baby Cereals
Fruit Pouches