Today's Deals
Help Guides
Download App
Henri Giraud
Hommage au Pinot Noir Champagne
75cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Today's Price
See how Henri Giraud prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£9.49
Usually
£15.00
£0.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Premier Cru Non Vintage Champagne 37.5cl
£14.00
£3.73 per 100ml
Morrisons
Champagne Charles Clement Cuvee Des Vignerons 75cl
£25.00
£3.33 per 100ml
Waitrose
Waitrose Blanc de Noirs Champagne
£28.00
Sainsbury's
Brut Rose Champagne 75cl
£25.00
£3.33 per 100ml
Good to know
Pinot Noir is the grandfather of Syrah and father of Chardonnay
Pinot Bleu is also known as petit dor or small golden
Produces wines of complexity, freshness and elegance
Golden points stuck on its bloom shine at harvest time
Grail that every great wine would like to reach
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Henri Giraud
Champagnes
Wines
Gift Boxes
Fizzes