Today's Deals
Help Guides
Download App
Higgidy
West Country Cheddar & Roasted Shallot Quiche
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£4.60
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Higgidy prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£4.85
Highest
£59.00
£4.60
Supermarket Alternatives
Tesco
Extra Mature Cheddar & Onion Crustless Quiche 340g
£2.50
£0.74 per 100g
Asda
Cheese & Onion Quiche 400g
£2.45
£0.61 per 100g
Sainsbury's
Cheese & Onion Quiche 400g
£1.99
£0.50 per 100g
Morrisons
The Best Quiche Lorraine
£4.00
Waitrose
Waitrose Cheese & Onion Quiche
£3.95
see more
Good to know
Seeded spelt shortcrust pastry
14-month aged West Country Cheddar
Caramelised onions
Free range egg filling
Hand-topped with roasted shallots
Crispy onion & Cheddar crumb
Vegetarian Society Approved
see more
Reviews
4.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Love this quiche! The cheese taste is lovely and the balsamic onion is fab"
"This is one of my favourite quiches around"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Higgidy
Higgidy
Cheddar & Hot Maple Roasted Winter Veg Quiche
£4.60
£1.15 per 100g
Higgidy
Smoked Bacon & Cheddar Quiche
40
£3.00
Higgidy
Extra Mature Cheddar & Kimchi Quiche
2
£3.00
£1.94 per 100g
Higgidy
Smoked English Bacon & Cheddar Quiche
117
£3.50
£0.88 per 100g
Higgidy
Barber's Vintage Cheddar & Caramelised Balsamic Onion Quiche
40
£3.50
£0.88 per 100g
Higgidy
Roasted Tomato Broccoli and Spinach Quiche
78
£3.50
£0.92 per 100g
Higgidy
Spinach Tomato & Feta Quiche
45
£3.00
Higgidy
Smoked Salmon & Spinach Quiche
111
£3.50
£2.26 per 100g
Higgidy
Cypriot Halloumi & Chimichurri Quiche
26
£3.50
£0.88 per 100g
Higgidy
Spinach Red Pepper & Feta Quiche
161
£3.50
£0.88 per 100g
Related Products
Morrisons
The Best Balsamic Onion & West Country Cheddar Quiche
1
£4.00
Exceptional by ASDA
Vintage Cheddar & Caramelised Shallot Quiche
33
£3.00
£0.75 per 100g
SPECIALLY SELECTED
West Country Mature Cheddar Cheese
£2.99
SPECIALLY SELECTED
West Country Vintage Cheddar Cheese
£2.99
Sainsbury's
West Country Farmhouse Mature Cheddar
23
£2.50
£1.14 per 100g
Tesco Finest
Leek Potato & West Country Cheddar Soup
58
£3.20
SPECIALLY SELECTED
West Country Extra Mature Cheddar Cheese
£2.99
Sainsbury's
West Country Farmhouse Mature Cheddar Cheese
103
£2.95
£0.74 per 100g
Hovis
4 West Country Farmhouse Cheddar Cheese Muffins
98
£1.75
Tesco Finest
Red Leicester & West Country Cheddar Sourdough Bread
49
£2.00
Related Searches
Higgidy
Quiches