Today's Deals
Help Guides
Download App
Hilltop
Honey Premium Manuka MGO100+ New Zealand
225g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£8.00
£3.56 per 100g
VISIT
Ebay
£11.61
£11.64
£5.16 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Hilltop prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.99
Usually
£11.61
Highest
£12.58
£8.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Clear Honey 454g
£1.80
£0.40 per 100g
Tesco
Clear Honey 454g
£1.75
£0.39 per 100g
Asda
Runny Honey 454g
£1.75
£0.39 per 100g
Good to know
#5 in Manuka Honeys
Farmed in New Zealand
Tested and harvested in New Zealand
Rich, strong, earthy flavour
100% natural
Fully traceable
100% authentic
Light in flavour
Suitable for vegetarians
Kosher - KLBD
see more
Reviews
4.7
3 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Hilltop
225g
Hilltop
Manuka MGO50+ Honey New Zealand
6
£5.75
£2.56 per 100g
Hilltop
Honey Premium Manuka Honey 500+ Mgo
3
£19.99
225g
Hilltop
Honey Premium Manuka Honey 250+ Mgo
2
£12.00
£5.33 per 100g
Related Products
225g
Rowse
Manuka Honey 100+ MGO
29
£6.98
£3.10 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 New Zealand Monofloral Manuka Honey 100+ MGO
46
£10.00
225g
Rowse
Manuka Honey MGO 500+ 15+
5
£20.00
£8.89 per 100g
225g
Rowse
Manuka 250+ MGO Honey
16
£14.50
£6.44 per 100g
250g
Melora
Manuka Honey 100Mgo (Umf 5+)
£12.97
£5.19 per 100g
Steens
Raw Manuka Honey MGO 515+
11
£19.90
340g
Steens
Manuka Honey MGO100+ Squeezy
5
£11.00
£3.24 per 100g
Rowse
Authentic Manuka New Zealand Honey 100+ MGO
1
£7.00
250g
Manuka Lab
Pure New Zealand Manuka Honey 40Mgo
£6.99
£2.80 per 100g
500g
Manuka Lab
Pure New Zealand Manuka Honey 40Mgo
£10.99
£2.20 per 100g
Related Searches
Hilltop
Honeys
Manuka Honeys
Jars