Today's Deals
Help Guides
Download App
Hughes
Portabellini Mushrooms
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Today's Price
Usually
£2.50
Highest
£7.20
£0.00
Supermarket Alternatives
Asda
Chestnut Mushrooms 250g
£1.07
£0.43 per 100g
Sainsbury's
Chestnut Super Mushrooms 300g
£1.65
£0.55 per 100g
Tesco
Family Pack Chestnut Vitamin D Mushrooms 485g
£2.00
£0.41 per 100g
Waitrose
Waitrose British Chestnut Mushrooms
£2.00
Iceland
Sliced Mushrooms 500g
£1.44
£0.29 per 100g
Morrisons
Closed Cup Mushrooms
£1.00
see more
Good to know
Mushrooms are light brown to caramel in colour
Stalks are white, off white, or pink
Grown in compost in tunnels on bags or shelving
Growers are members of Red Tractor Assurance Scheme and LEAF
Mushrooms double in size in 24 hours
Hand-picked in UK, Northern Ireland, and Republic of Ireland.
see more
Reviews
4.1
270 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"These were supposed to last all weekend but my husband and I are them over 2 days! Really tasty mushrooms!"
"These were more like large chestnut mushrooms"
"These are so versatile and flavourful"
"These are absolutely delicious and very versatile"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Hughes
Mushrooms