Today's Deals
Help Guides
Download App
Incognito
Insect Repellent Roll-On
50ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£9.99
£19.98 per 100ml
VISIT
Boots
£10.99
£21.98 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Usually
£10.00
Highest
£10.99
£9.99
Supermarket Alternatives
Boots
Repel Holiday And Home Aerosol 50ml
£4.49
£8.98 per 100ml
Good to know
Provides protection against mosquitoes, midges, sandflies, horseflies, ticks and many more
Recommended by Public Health England and NHS Scotland to avoid mosquito bites
Clinically tested to provide protection against dengue, malaria and zika carrying mosquitoes
Clinically tested to be effective for 4 hours and good protection for up to 7 hours
Deet free, alcohol free, child friendly
Meets UK safety and efficacy standards
No added parabens or SLS
Ethical company
Vegan
Suitable for all the family including babies from 6 months
see more
Reviews
4.1
15 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"Love the fact it's a roll-on too"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
50ml
Jungle Formula
Max Insect Repellent Roll-On
33
£6.50
£13.00 per 100ml
30ml
Smidge
Biting Insect Repellent
£4.46
£14.87 per 100ml
90ml
Jungle Formula
Max Pump Insect Repellent
27
£6.32
£7.02 per 100ml
75ml
Xpel
Mosquito Roll On
£1.19
£1.59 per 100ml
125ml
Jungle Formula
Maximum Aerosol Insect Repellent
27
£5.99
£4.79 per 100ml
75ml
Puressentiel
Insect Repellent & Soothing Spray Deet Free & Travel Friendly
£11.48
£15.31 per 100ml
THEYE
Mosquito Repellent Lotion Extra Strong
25
£9.99
125ml
Jungle Formula
Aero Dry Protect Insect Repellent 125ml
7
£6.08
£4.86 per 100ml
Brushworks
On The Move Makeup Minis
£7.64
300g
SKILL Nutrition
Micronised Creatine Monohydrate Unflavoured Powder
£15.17
£5.06 per 100g
Related Searches
Incognito
Insect Repellents