Today's Deals
Help Guides
Download App
Itsu
Sweet Soy & Sea Salt Crispy Seaweed Thins
5g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.00
each
VISIT
Amazon
£14.25
each
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Seaweed is harvested from the waters off the coast of south korea
Seaweed is pressed wafer thin & toasted, not deep fried
Nutritionists revere the health benefits of seaweed
Seaweed contains iodine & vitamin b12
There are 4 flavors available
Each pack is under 25 calories
Suitable for vegans
see more
Reviews
1.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Itsu
5g
Itsu
Sweet Soy & Sea Salt Crispy Seaweed Thins Multipack
34
£2.25
£11.25 per 100g
5g
Itsu
Sea Salt Crispy Seaweed Thins Multipack
38
£2.40
£12.00 per 100g
5g
Itsu
Sea Salt Crispy Seaweed Thins
17
£1.00
each
270g
Itsu
Vegetable Fusion Gyoza Dinner Dumplings
116
£3.00
£1.11 per 100g
168g
Itsu
6 Chicken Dim Sum
£3.00
£1.79 per 100g
64g
Itsu
spicy chickn instant noodles & broth pot
34
£2.00
£3.13 per 100g
168g
Itsu
6 vegetable dim sum
12
£3.00
£1.79 per 100g
Itsu
Korean Style Crispy Chicken
14
£3.75
Itsu
prawn bao sliders
16
£3.00
150g
Itsu
vegetable festival 8 gyoza dumplings
18
£4.00
£2.67 per 100g
Related Products
125g
Ryvita
Sea Salt & Cider Vinegar Flavour Thins
73
£1.25
£1.00 per 100g
125g
Ryvita
Rosemary & Sea Salt Thins
156
£1.25
£1.00 per 100g
37.5g
Walkers
Baked Ready Sea Salt Crisps Snacks
40
£1.25
£3.33 per 100g
SAVOUR BAKES
Rosemary & Sea Salt Flatbread Thins
£1.19
4g
Bibigo|bibigo
Bibigo Seaweed Snack Sea Salt
13
£1.00
each
Kallo
Rosemary & Sea Salt Veggie Thins
10
£2.75
22g
Walkers
Oven Baked Sea Salt Multipack Snacks
48
£2.15
£1.63 per 100g
Iceland
Sunray Snacks Sea Salt Crackers
£1.00
Waitrose Ltd
No.1 Italian Rosemary & Sea Salt Focaccia Thins
89
£2.50
Gourmet
Sunray Snacks Sea Salt & Black Pepper Crackers
£1.00
Related Searches
Itsu
Crisps
Seaweeds
Snacks
Nori