Today's Deals
Help Guides
Download App
Jim Barry
The Forger Shiraz Clare Valley
75cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Currently out of stock in every store. Here are some other options you may like:
Jim Barry
The Forger Shiraz Clare Valley
VIEW
Today's Price
See how Jim Barry prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.95
Usually
£26.00
£0.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Barossa Shiraz Red Wine Taste the Difference 75cl
£13.00
£1.73 per 100ml
Tesco
Valle de Colchagua Shiraz 75cl
£9.00
£1.20 per 100ml
Morrisons
Barossa Valley Shiraz 75cl
£11.00
£1.47 per 100ml
Good to know
Wine from Australia
Barry family inspired by local blacksmith
Family winemakers craftsmanship of Clare Valley Shiraz
Passion and integrity conveyed through generations
Reviews
4.2
5 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"I love the distinctive cinnamon notes on the wine and the sheer volume of bramble fruit crammed into the bottle"
"This is not for the fan of the most powerful tasting shiraz"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Jim Barry
Red Wines
Wines
Alcohols
Shiraz Items