Today's Deals
Help Guides
Download App
Kash Beauty
Bronzer
8g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£21.00
each
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Bronze Sculpt Powders give depth, color, and warmth to the face.
Contouring is a popular makeup trend.
Sculpt Powder collection includes various shades for different complexions.
Highly pigmented, buildable, and blendable pressed powder.
Sun Light shade is suitable for lighter skin tones.
Suitable for all skin types.
Store in a cool, dry place.
Avoid dropping.
Apply with a large, fluffy brush to the face perimeters.
Blend and layer for definition and color.
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Kash Beauty
10ml
Kash Beauty
Lip Care Treatment Rose
£14.00
£140.00 per 100ml
Kash Beauty
Rich Sienna Lipstick
£14.00
Kash Beauty
Nude Ombre Lipstick
£14.00
Kash Beauty
Rose Nude Lipstick
£14.00
Kash Beauty
Rust Nude Lipstick
£14.00
7ml
Kash Beauty
Charleen Candy Kiss Lip Oil
£14.00
£200.00 per 100ml
Kash Beauty
Femme Lip Liner
£14.00
Kash Beauty
Rich Sienna Lip Liner
£10.00
Kash Beauty
Vintage Rose Lip Liner
£14.00
Kash Beauty
Nude Ombre Lip Liner
£10.00
Related Products
Dazzle
Bronzer
£1.00
6g
W7
HONOLULU BRONZER
£3.20
each
No7
Bronzer Brush
£17.95
3g
Natural Collection
Bronzer Cashew
£2.50
each
r.e.m. beauty
Bronzer Brush
£24.00
Anastasia Beverly Hills
Cream Bronzer
£25.60
14g
Rimmel
London Natural Bronzer 002 Sunbronze
£5.27
£37.64 per 100g
43.9g
Max Factor
Facefinity Bronzer 002 Warm Tan
£7.99
£18.20 per 100g
W7
Cheeky Dip Liquid Bronzer Fierce
£4.00
MUA
Beauty Wand Bronzer
£2.00