Today's Deals
Help Guides
Download App
KERASTASE
Coiffage Couture Extra-Strong Holding Hair Spray For All Hair Types Humidity Resistant Laque Noire
300ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£29.60
£9.87 per 100ml
VISIT
Amazon
£30.16
£10.05 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Boots
Everyday Unperfumed Hairspray Maximum Hold300Ml
£1.60
Superdrug
Hairspray Firm Hold
£2.00
Morrisons
Nutmeg Extra Firm Hold Hairspray
£1.24
Good to know
Laque Noire is a hair spray for strong and long-lasting hold
Combined with long lasting Fixation Polymers
Provides very high shape memory, radiance and shine
Protects hair from humidity
Suitable for all hair types
Spray 10-15 cm from the hair as a final touch
Contains Alcohol Denat., Hydrofluorocarbon 152a, Butane, Va, Crotonates, Vinyl Neodecanoate Copolymer, Aqua, Water, Aminomethyl Propanol, Benzyl Salicylate, Peg, Ppg-4, 12 Dimethicone, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum, Fragrance
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From KERASTASE
300ml
KERASTASE
Coiffage Couture Anti-Frizz Hair Spray Medium Hold For All Hair Types Anti-Humidity With Flyaway Control
3
£29.58
£9.86 per 100ml
150ml
KERASTASE
Kerastase Coiffage Couture Protective & Styling Heat Lotion Reshapable Hold For All Hair Types
309
£29.58
£19.72 per 100ml
80ml
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Shampoo For All Hair Types
689
£14.00
£17.50 per 100ml
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Hair Treatment Spray Heat Protection For All Types190ml
727
£27.00
500ml
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Refillable Shampoo For All Hair Types With Glycolic Acid Hyaluronic Acid & Wild Rose
689
£40.75
£8.15 per 100ml
45ml
KERASTASE
Gloss Absolu Glaze Drops Hair Oil With Wild Rose
1,377
£31.98
£71.07 per 100ml
75ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Cicaflash Conditioner Travel Size
£16.50
£22.00 per 100ml
80ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere Shampoo Travel Size
£10.36
£12.95 per 100ml
90ml
Kerastase
Kerastase Specifique Balancing Defence Serum For Unbalanced Scalps With Vitamin C Serum Potentialiste
247
£37.42
£41.58 per 100ml
Related Products
300ml
shu uemura art of hair
Kumo Hold Hairspray
£31.50
£10.50 per 100ml
Collection
Cheek & Lip Stain Sh6 Ruby
£3.99
10l
Ever Clean
Extra Strong Clumping Adult Cat Litter Scented
2
£16.69
£0.17 per 100ml
150ml
Klorane
Extra-Gentle Dry Shampoo With Oat & Ceramide
7
£9.99
£6.66 per 100ml
Nads
Nad's Strawberries & Cream Extra Long Wax Strips 20Ct
£9.99
200ml
Inecto
Naturals Curl Club All In One Curl Activating Spray
£2.99
£1.50 per 100ml
60ml
Amika
Frizz-Me-Not Hydrating Anti-Frizz Treatment
£10.00
£16.67 per 100ml
200ml
Amika
Frizz-Me-Not Hydrating Anti-Frizz Treatment200 ml
564
£26.58
£13.29 per 100ml
75ml
shu uemura art of hair
Nendo Definer Matte Clay
£20.00
£26.67 per 100ml
200ml
Colab
Dry Shampoo Original Fragrance Spray
144
£3.00
£1.50 per 100ml
Related Searches
Hair Sprays
Hairsprays
Sprays