Today's Deals
Help Guides
Download App
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Refillable Shampoo For All Hair Types With Glycolic Acid Hyaluronic Acid & Wild Rose
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£32.99
£6.60 per 100ml
VISIT
Amazon
£41.60
£8.32 per 100ml
VISIT
Boots
£52.00
£10.40 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Hydra-illuminating shampoo for all hair types, including frizzy hair
Formulated with Hyaluronic Acid, Glycolic Acid, and Wild Rose in Oil
Delivers dreamy, bouncy, glossy hair
Up to 4-Days Anti-Frizz and Glossy hair
Cleanses scalp and fiber surface to reveal ultimate shine
Smooths hair cuticles to create an ultra-smooth surface
Fragrance notes: Citrus, Lemon, Floral bouquet, Vanilla, and Sandalwood
Pair with other products from the Gloss Absolu range for extra-glossy results
500ml refillable shampoo bottle made using recycled plastic
Can be refilled with associated shampoo pouch
see more
Reviews
4.6
689 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From KERASTASE
80ml
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Shampoo For All Hair Types
689
£14.00
£17.50 per 100ml
250ml
Kerastase
Gloss Absolu Hydra-Illuminating Shampoo250 ml
1,347
£24.38
£9.75 per 100ml
KERASTASE
Kerastase Gloss Absolu Hair Treatment Spray Heat Protection For All Types190ml
727
£27.00
250ml
KERASTASE
Gloss Absolu Bain Creme Hydra-Glaze Shampoo For Thick Frizzy Hair250 ml
£22.99
£9.20 per 100ml
45ml
KERASTASE
Gloss Absolu Glaze Drops Hair Oil With Wild Rose
1,377
£31.98
£71.07 per 100ml
80ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere Shampoo Travel Size
£10.40
£13.00 per 100ml
80ml
Kerastase
Gloss Absolu Bain Creme Hydra-glaze Shampoo For Thick Frizzy Hair
£13.98
£17.48 per 100ml
250ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Hydrating Illuminating Shampoo For Highlighted And Grey Hair With Hyaluronic Acid Bain Lumiere250 ml
945
£20.80
£8.32 per 100ml
500ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Shampoo Hydrating Refillable Bottle For Lightened & Highlighted Blonde Hair With Hyaluronic Acid
733
£39.10
£7.82 per 100ml
500ml
KERASTASE
Kerastase Blond Absolu Shampoo Hydrating Refill Pouch For Lightened & Highlighted Blonde Hair With Hyaluronic Acid
821
£32.75
£6.55 per 100ml
Related Products
400ml
GUDLOX
Glycolic Acid Shampoo
£1.00
£0.25 per 100ml
200ml
L'Oreal
Paris Elvive Glycolic Gloss Shampoo
602
£5.99
£3.00 per 100ml
400ml
GUDLOX
Hydra Shampoo
£1.00
£0.25 per 100ml
400ml
L'Oreal
Elvive Glycolic Gloss Shampoo
111
£5.60
£1.40 per 100ml
150ml
L'Oreal
Paris Elvive Hydra Hyaluronic 2% Hair Serum for Dry Hair with Hyaluronic Acid
419
£9.34
£6.23 per 100ml
150ml
L'Oreal
Paris Elvive Glycolic Gloss Conditioner
1,203
£6.49
£4.33 per 100ml
300ml
L'Oreal
Elvive Hydra Hyaluronic Acid Mask for Dehydrated Hair Moisturising
834
£6.75
£2.25 per 100ml
400ml
L'Oreal
Elvive Hydra Hyaluronic Shampoo
200
£4.00
£1.00 per 100ml
500ml
Biolage
Hydrasource Refill Shampoo
£19.20
£3.84 per 100ml
Collection
Hydra Setting Powder Transparent 1
17
£5.00