Today's Deals
Help Guides
Download App
Kopparberg
Alcohol-Free Premium Pear Cider Bottle
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.40
£0.28 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£1.75
£0.35 per 100ml
VISIT
Tesco
£1.75
£0.35 per 100ml
£1.40 CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Kopparberg prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.40
Usually
£1.75
£1.40
Supermarket Alternatives
Tesco
Pear Cider Cans 440ml
£2.29
£0.13 per 100ml
Sainsbury's
Vintage Cider Taste the Difference 500ml
£2.70
£0.54 per 100ml
Waitrose
Waitrose Low Alcohol Cider
£1.80
Morrisons
The Best Sparkling Elderflower Presse 750ml
£2.15
£0.29 per 100ml
Asda
Non Alcoholic Botanical Drink 70cl
£9.97
£1.42 per 100ml
see more
Good to know
#1 in Pear Ciders
#9 in Alcohol-free Ciders
Alcohol-free
Fresh pear flavour
Premium and classic
Revitalising drink
Best enjoyed outside with friends
see more
Reviews
3.1
21 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is a beautiful drink served well chilled over ice with slices of lime"
"This is a pity as this is otherwise worthy of 5 stars"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Kopparberg
330ml
Kopparberg
0.0% Alcohol Free Cider Variety Pack
12
£7.00
£0.21 per 100ml
50cl
Kopparberg
Alcohol-Free Premium Strawberry & Lime Cider
13
£1.75
£0.35 per 100ml
500ml
Kopparberg
Alcohol-Free Mixed Fruit Cider
11
£1.40
£0.28 per 100ml
330ml
Kopparberg
Alcohol-Free Mixed Fruit Cider Cans
25
£3.75
£0.28 per 100ml
330ml
Kopparberg
Alcohol-Free Strawberry & Lime Fruit Cider Cans
22
£3.75
£0.28 per 100ml
Related Products
330ml
Heineken
0.0 Alcohol Free Lager Beer Bottles
211
£9.00
£0.23 per 100ml
440ml
Inch's
0.0% Alcohol Free Apple Cider Cans
7
£3.50
£0.20 per 100ml
330ml
Heineken
0.0 Alcohol Free Lager Beer Bottles
10
£6.00
£0.45 per 100ml
500ml
Old Mout
Cider Berries & Cherries 0.0% Alcohol Free Bottle
11
£1.50
£0.30 per 100ml
70cl
Gordon's
Premium Pink 0.0% Alcohol Free Spirit
71
£13.50
£1.93 per 100ml
500ml
Thatchers
Zero Somerset Cider 0.0% Alcohol Free
55
£1.47
£0.29 per 100ml
330ml
Heineken
0.0 Alcohol Free Lager Beer Cans
330
£4.69
£0.24 per 100ml
500ml
Inch's
Reserve 7.4% Alcohol Premium Apple Cider Bottle
4
£3.00
£0.60 per 100ml
330ml
Peroni
Nastro Azzurro 0.0% Alcohol Free Lager Bottles
136
£13.00
£0.33 per 100ml
330ml
Peroni
Nastro Azzurro 0.0% Alcohol Free Lager Bottles
376
£4.50
£0.34 per 100ml
Related Searches
Kopparberg
Ciders
Fizzy Drinks
Soft Drinks
Cases