Today's Deals
Help Guides
Download App
Lepicol
Powder
180g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£16.49
£19.53
£9.16 per 100g
VISIT
Boots
£16.98
£9.43 per 100g
3 FOR 2
VISIT
Ebay
£19.49
£10.83 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£12.99
Usually
£18.68
Highest
£19.53
£16.49
Good to know
Fibre is important for health and digestion
Lepicol is a multi-fibre source product
Adults should take 1-2 heaped teaspoons of Lepicol mixed with a glass of water or juice once or twice daily
Children should take 0.5-1 heaped teaspoon of Lepicol mixed with a glass of water or juice once or twice daily
Parents should seek the guidance of a medical practitioner before giving Lepicol to children under 11 years
After two weeks, the amount of Lepicol taken daily can be reduced
Store out of the reach of young children
Food Supplements should not be substituted for a varied diet or healthy lifestyle
Take Lepicol 30 minutes before a meal
Shake before use
see more
Reviews
4.8
4 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
Dr.Vegan
Dr Vegan Fibre Complex 60Each
£11.25
180g
YuMove
Digestive Support Probiotic & Fibre Powder For Dogs
£22.00
£12.22 per 100g
Probio 7
Probio7 Advanced 30 Capsules High Strength Digestive Support
£11.97
500ml
Symprove
Water-Based Gut Supplement With Live and Active Bacteria Original Flavour
3
£45.99
£2.30 per 100ml
Probio 7
Probio7 Original Capsules Gentle Daily Gut Support
£9.97
£0.25 each
8ml
SMART STRAINS
Baby Probiotic Drops with Vitamin D3 Immune & Digestive Support for Infants & Toddlers
28
£7.99
£99.88 per 100ml
Probio 7
Probio7 Original 100 Capsules Daily Gut Support
£23.30
250g
Bar Keepers Friend
Stain Remover Powder
56
£1.79
£0.72 per 100g
YuMove
Digestive Care Plus 6 Sachets
£12.50
£2.08 each
225g
Planet Paleo
Organic Bone Broth Protein Powder Cooling Herbs
£29.99
£13.33 per 100g
Related Searches
Lepicol
Probiotics