Today's Deals
Help Guides
Download App
Linda McCartney's
Family Value Pack 10 Vegetarian Sausages
450g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.00
£0.67 per 100g
VISIT
Morrisons
£3.00
£0.67 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£3.10
£0.69 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Linda McCartney's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.00
Usually
£17.00
£3.00
Supermarket Alternatives
Waitrose
PlantLiving: Mushroom & Leek Sausages
£3.00
Tesco
6 Herby Bangers 300g
£2.00
£0.67 per 100g
Iceland
10 Pork Sausages
£1.25
Sainsbury's
Cumberland Sausages Taste the Difference 667g
£4.75
£0.07 per 100g
Asda
Just Essentials 20 Sausages 907g
£1.60
£0.18 per 100g
see more
Good to know
#17 in Vegetarian Sausages
Vegetarian sausages made with rehydrated textured soya protein
Approved by Vegetarian Society
Suitable for vegans
Proudly supporting Meat Free Monday
Reviews
3.4
16 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"These used to be a great alternative sausage"
"These sausages are delicious in a breakfast with egg and beans"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Linda McCartney's
270g
Linda McCartney's
6 Vegan & Vegetarian Red Onion & Rosemary Sausages
69
£2.00
£0.12 per 100g
270g
Linda McCartney's
6 Vegan Lincolnshire Sausages
36
£2.50
£0.15 per 100g
227g
Linda McCartney's
Vegan Burgers
95
£2.00
£0.44 per 100g
342g
Linda McCartney's
Linda McCartney 6 Vegetarian Sausage Rolls
34
£2.48
£0.73 per 100g
400g
Linda McCartney's
Linda McCartney Vegetarian Chicken
19
£3.85
£0.96 per 100g
292g
Linda McCartney's
Tomato & Basil Meatballs
71
£2.50
£0.86 per 100g
Related Products
Linda McCartney
Vegetarian Meatballs Family Value
6
£3.00
270g
Linda McCartney
Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages
139
£2.48
£0.15 per 100g
1440g
Taj
Original Paratha Family Value Pack
26
£3.00
£0.21 per 100g
500g
Quorn
Vegetarian Mince Family Pack
11
£3.00
£0.60 per 100g
304g
Richmond
Meat Free Vegan & Vegetarian Sausages
154
£2.40
£0.10 per 100g
336g
Quorn
Vegetarian 8 Sausages
85
£1.80
£0.54 per 100g
504g
Quorn
Vegetarian 12 Sausages
8
£1.00
£0.20 per 100g
304g
Richmond
Meat-Free 8 Tasty Vegan Frozen
92
£1.75
£0.58 per 100g
454g
Quorn
Vegetarian Family Roast
54
£4.30
£0.95 per 100g
276g
Cauldron
Vegetarian Lincolnshire Sausages
284
£2.00
£0.12 per 100g
Related Searches
Linda McCartney's
Sausages
Vegetarian Sausages
Vegan Sausages