Today's Deals
Help Guides
Download App
YuMove
Lintbells YuMove Senior Dogs Tasty Tablets Joint Supplement
103g
120
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£13.49
£0.11 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£38.00
£0.31 per 100g
VISIT
Amazon
£58.00
£59.08
£0.47 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how YuMove prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£13.49
Usually
£59.99
£13.49
Good to know
Clinically proven triple-action joint supplement
Recommended for older dogs or those requiring extra joint support
Formulated with ActivEase Green Lipped Mussel
Contains 50% more Omega 3 than YuMOVE Adult
Tasty tablet to feed daily
UK's #1 veterinary joint supplement brand
Helps over 1 million pets globally
Clinically proven to work in 6 weeks
Added N-Acetyl D-glucosamine to lubricate and cushion joint
Contains 100% more Vitamin E than YuMOVE
see more
Reviews
4.9
35 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"These tablets seem to help my elderly dog"
"These tablets are little miracle workers"
"These work very well for my dog"
"These tablets have made such a difference to her every day life"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From YuMove
70.8g
80
YuMove
Joint Care Senior Dog 80 Tablets
12
£5.99
£0.11 per 100g
70.5g
80
YuMove
Joint Care Tablets for Adult Dogs 80Each
4
£9.99
£0.18 per 100g
YuMove
Max Joint Support Tablets For Senior Dogs
£66.58
150g
60
YuMove
Joint Care Senior Dog Daily Bites 60Each
6
£17.20
£0.19 per 100g
60
YuMove
Calming Care for Adult Dogs 60 Tablets
2
£21.00
£0.35 each
150g
60
YuMove
Joint Care Bites For Adult Dogs
3
£14.80
£0.16 per 100g
240
YuMove
Joint Support Tablets For Young & Active Dogs
£58.99
£0.25 each
500ml
YuMove
Skin & Coat Support Itching Oil For Dogs
£18.29
£3.66 per 100ml
60
YuMove
Joint Support Tablets For Adult Dogs
6
£13.99
£0.23 each
YuMove
Max Joint Support Bites For Senior Dogs
£38.24
Related Products
120
Synoquin
Vetplus Joint Health Support Tablets For Large Dogs (Over 25Kg)
£75.00
£0.63 each
120
Synoquin
Vetplus Joint Health Support Capsules For Medium Dogs (10-25Kg)
£53.65
£0.45 each
120
Synoquin
Vetplus Joint Health Support Tablets For Medium Dogs (10-25Kg)
£65.00
£0.54 each
90
Synoquin
Vetplus Joint Health Support Tablets For Small Dogs (Up To 9.99Kg)
£45.00
£0.50 each
300g
120
Bugalugs
Pre And Probiotic Digestive Chews For Dogs
£28.99
£0.08 per 100g
Harver Pets
Joint Support Supplement For Dogs Chicken Flavoured 120 Tablets
£22.99
800mg
60
Seraquin
Joint Supplement Chewable Tablets For Cats And Small Dogs
£19.45
60ml
Natural Vetcare
Firmapoo Paste For Dogs
£16.00
£26.67 per 100ml
10ml
Logic
Firm Digestive Support Paste For Small Dogs And Cats
2
£14.56
£145.60 per 100ml
30ml
Bugalugs
Probiotic Digestive Paste For Dogs And Cats
£12.99
£43.30 per 100ml
Related Searches
YuMove
Tablets
Supplements