Today's Deals
Help Guides
Download App
Loacker
Tortina Original
21g
6
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.00
£2.38 per 100g
VISIT
Tesco
£3.50
£2.78 per 100g
£2.90 CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Loacker prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.85
Usually
£11.49
£3.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Milk Choc Double Take 21.5g
£1.60
£0.93 per 100g
Morrisons
Milk Chocolate Break Multipack
£1.60
Tesco
Milk Chocolate Butter Biscuits 125g
£1.85
£1.48 per 100g
Asda
Milk Chocolate Oatie Crumbles
£1.50
Waitrose
Essential Bourbon Creams Biscuits
£0.95
see more
Good to know
Crispy milk chocolate with hazelnut cream filling
Taste and sustainability
100% selected Italian hazelnuts
Milk chocolate with 100% Alpine milk
No added flavorings or colors
Supreme creaminess with freshly roasted Italian hazelnuts
Milk chocolate refined with fine flavor cocoa from Ecuador
see more
Reviews
4.8
28 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"These are great with a cup of coffee"
"These Biscuits are so difficult to find"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Loacker
Loacker
Tortina Dark Chocolate
43
£3.50
90g
Loacker
Napolitaner Hazelnut Cream Wafer Biscuits
59
£1.00
£1.11 per 100g
90g
Loacker
Classic Double Chocolate Wafers
14
£1.24
£1.38 per 100g
90g
Loacker
Classic Vanilla Wafers
2
£1.35
£1.50 per 100g
Loacker
Classic Peanut Butter Wafer
4
£1.35
Related Products
36g
Goplana
Grzeski Hazelnut Bar
17
£0.37
£1.03 per 100g
109g
McVitie's
Signature Caramel Chocolate Rounds
662
£1.50
£1.38 per 100g
135g
Lindt
Milk Chocolate Hazelnut Choco Wafer Sharing Box
172
£4.50
£3.33 per 100g
108g
6
Blue Riband
Hazelnut Wafer Biscuit Bar Multipack
26
£0.97
£0.15 per 100g
6
Cadbury
Timeout Orange Milk Chocolate Covered Wafer
2
£1.50
£0.25 each
Blue Riband
Milk Chocolate Wafer Biscuit Bar Multipack
£2.00
125g
Bahlsen
Ohne Gleichen Milk Chocolate Praline Wafer Biscuits
26
£2.50
£2.00 per 100g
30g
Lindt
Choco Wafer Milk Chocolate & Hazelnut Treat Pack
26
£1.35
£4.50 per 100g
90g
Ferrero Rocher
Milk Chocolate & Hazelnut Sharing Bar
34
£2.00
£2.22 per 100g
Chloe's
Hazelnut & Cocoa Wafer Rolls
54
£2.95
Related Searches
Loacker
Biscuits
Sweets
Chocolate Biscuits
Chocolate Boxes